- Powiem Państwu coć bardzo ważnego. Zacząłem zbierać inwestycje w Europie, w tej chwili mamy inwestycje w siatkówkę w 56 krajach! Co weekend odbywa się 30 tysięcy meczów, mogą sobie Państwo wyobrazić ilu to jest zawodników, ilu sędziów, ilu dziennikarzy i kibiców. To jest kwestia tego, w jaki sposób możemy zainwestować i w jaki sposób możemy promować i rozwijać siatkówkę. To jest na prawdę bardzo ważne - powiedział Boricić.

 

- W Polsce, we Włoszech, w Turcji czy Holandii i wielu innych krajach nadszedł odpowiedni moment. Potrzebujemy Niemców, Anglii, Francji. Pojawiają się też kraje skandynawskie, które też dają radę i bardzo się z tego cieszę. W 2021 roku mistrzostwa Europy mężczyzn i kobiet rozgrywane będą w 16 krajach! To oznacza, że finałami mistrzostw Europy obejmiemy połowę kontynentu! - dodał.

 

W 2019 roku mistrzostwa Europy w siatkówce też będą wyjątkowe. Zarówno w turniejach mężczyzn jak i kobiet wystąpią po 24 drużyny, a rozgrywane one będą w sumie w 8 krajach. Siatkarki rywalizować będą od 23 sierpnia do 2 września w Polsce, Turcji, Czechach i na Węgrzech. Polskim miastem-gospodarzem będzie Łódź. Najlepszych siatkarzy Europy (12-29.09) gościć będą Francja, Słowenia, Belgia oraz Holandia. 


Cała wypowiedź Aleksandara Boricica w załączonym materiale wideo.