O tym, że federacje Polski i Holandii złożyły aplikację w sprawie organizacji MŚ siatkarek w 2022 roku informowaliśmy już w magazynie #7strefa. Jak się okazało dyrektor generalny FIVB Fabio Azevedo w związku z obchodami 90-lecia Polskiej Siatkówki przygotował dla PZPS "małą" niespodziankę.

 

– Mam przyjemność ogłosić, że Polska i Holandia zorganizują mistrzostwa świata siatkarek w 2022 roku – powiedział, kończąc swe przemówienie na gali Siatkarskie Plusy. 

 

– Dziękuję. Kochani, no co... Dziś gala, a od jutra zabieramy się do pracy! W 2022 roku mamy mistrzostwa świata kobiet. Siatkarki zostały wreszcie docenione – powiedział prezes PZPS Jacek Kasprzyk.

 

Polacy organizowali mistrzostwa świata siatkarzy w 2014 roku. Drużyna prowadzona przez trenera Stephane Antigę wywalczyła wówczas złoty medal, pokonując w katowickim Spodku reprezentację Brazylii. W siatkówce kobiet najważniejszą imprezą do tej pory były mistrzostwa Europy w 2009 roku. Polska będzie również współgospodarzem ME 2019, wraz z Czechami, Turcją i Węgrami.