PŚ w biathlonie: Polski pudłowały, Vittozzi znów najlepsza

Włoszka Lisa Vittozzi, która wygrała czwartkowy sprint biathlonowego Pucharu Świata w Oberhofie, triumfowała także w sobotnim biegu na dochodzenie na 10 km. Tego dnia nie powiodło się Polkom - najlepsza z nich Monika Hojnisz zajęła 30. miejsce.

Spośród zawodniczek z czołówki sprintu Vittozzi strzelała w sobotę zdecydowanie najlepiej - miała dwa niecelne strzały na 20 prób i utrzymała przewagę nad rywalkami. Drugie miejsce zajęła reprezentująca Słowację Rosjanka Anastasiya Kuzmina, która na metę dotarła 14,5 s po Włoszce. Miejsce na podium wywalczyła też Francuzka Anais Chevalier - 27,9 s straty.

Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Dorothea Wierer miała trzy niecelne strzały, a na przedostatnim okrążeniu zderzyła się z jedną z rywalek i obie upadły, tracąc kolejne kilka sekund. Mimo tych niepowodzeń Włoszka awansowała o 19 lokat - z 24. na piątą.

Polkom nie wyszło w sobotę strzelanie. Hojnisz spudłowała pięć razy, sklasyfikowana na 35. miejscu Kinga Zbylut - czterokrotnie, a 46. Kamila Żuk - sześć razy.

O godzinie 15.00 rozpocznie się rywalizacja mężczyzn w tej konkurencji na dystansie 12,5 km. Z udziałem Grzegorza Guzika, który w piątek zdobył pierwsze w sezonie punkty PŚ, zajmując 27. miejsce w sprincie.

Na niedzielę zaplanowano sztafety 4x6 km kobiet i 4x7,5 km mężczyzn.