PlusLiga: Siatkarze Cuprum Lubin odwrócili losy meczu w Bydgoszczy

Siatkarze Chemika Bydgoszcz przegrali z Cuprum Lubin 2:3 w meczu 15. kolejki PlusLigi. Gospodarze pewnie wygrali dwie pierwsze odsłony, jednak w kolejnych górą byli przyjezdni.

W pierwszym secie, po wyrównanym początku (8:8), przewagę zaczęli budować siatkarze z Bydgoszczy (12:8). W końcówce wyraźnie odskoczyli rywalom (19:14, 21:15), a Nikola Kovacević skutecznym atakiem ustalił wynik na 25:19.

W drugiej odsłonie gra obu ekip falowała, oglądaliśmy serię wygranych akcji raz jednej, raz drugiej drużyny. Najpierw przewagę mieli siatkarze z Bydgoszczy (9:5), później lubinianie (14:17). Przy stanie 17:20 wydawało się, że goście zdołają wyrównać stan meczu. Nic z tego – w końcówce wyraźnie lepsi byli gospodarze, którzy zatrzymali rywali blokiem, odrabiając straty (20:20). Po skutecznym ataku Bartosza Filipiaka mieli piłkę setową (24:21), a zepsuta zagrywka rywali zamknęła tę partię (25:22).

Trzecia partia to solidna gra siatkarzy Cuprum i wyraźnie słabsza dyspozycja gospodarzy, którzy popełniali proste błędy i nie radzili sobie w ataku. Kluczowa dla losów tej partii była seria sześciu wygranych piłek dla gości (13:19). W końcówce nie pozwolili rywalom na odrobienie strat. Skuteczny blok ustalił wynik tej części meczu na 17:25.

Set numer cztery to powrót bydgoszczan do gry z początku meczu, ale tylko do czasu. Po wyrównanym początku, odskoczyli rywalom na kilka oczek (12:8, 16:11), w końcówce zaprosili jednak gości do gry. Po serii niewykorzystanych szans gospodarzy lubinianie odrobili straty (21:21), a po chwili, gdy skutecznym atakiem popisał się Masahiro Yanagida, uzyskali przewagę. Japoński przyjmujący był bohaterem końcówki, a wynik 23:25 oznaczał, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebny będzie piąty set.

W tie-breaku, przy zmianie stron dwa oczka zaliczki mieli lubinianie (6:8). W dalszej części utrzymywali dwa, trzy oczka zaliczki. Yanagida nadal prezentował się skutecznie (8:11), skuteczny był też nowy nabytek Cuprum – Luke Smith (9:13). Skuteczny blok lubinian zakończył rywalizację (10:15). MVP: Maciej Gorzkiewicz.

Chemik Bydgoszcz – Cuprum Lubin 2:3 (25:19, 25:22, 17:25, 23:25, 10:15)

Chemik: Raphael Margarido, Bartłomiej Lipiński, Michał Szalacha, Bartosz Filipiak, Nikola Kovcevic, Maksim Morozau - Adam Kowalski (libero) oraz Piotr Sieńko, Paweł Gryc, Kacper Bobrowski (libero).
Cuprum: Przemysław Smoliński, Kert Toobal, Igor Grobelny, Mariusz Marcyniak, Adrian Patucha, Masahiro Yanagida - Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Luke Smith, Jakub Wachnik, Damian Boruch, Maciej Gorzkiewicz, Filip Biegun.