Puchar Włoch: Napoli gra dalej. Milik z golem i asystą

W 1/8 finału Pucharu Włoch Napoli pokonało Sassuolo 2:0. Bohaterem gospodarzy był bez wątpienia Arkadiusz Milik, który strzelił pierwszego gola oraz asystował przy drugim. Cały mecz na ławce spędził Piotr Zieliński.

Wicelider Serie A był zdecydowanym faworytem i od pierwszych minut dyktował warunki na własnym stadionie. Pierwsze trafienie kibice z Neapolu zobaczyli po pierwszym kwadransie gry. Po dośrodkowaniu bramkarz Gianluca Pegolo odbił piłkę wprost w rozpędzonego Milika, który wjechał z futbolówką do bramki. Była to jedenastka bramka Polaka w tym sezonie.

Po przerwie gra zespołów wyrównała się, jednak to gospodarze mogli cieszyć się z następnej bramki. Fabian Ruiz zdobył drugą bramkę dla Napoli po podaniu Milika. Polak wycofał piłkę ze skraju pola karnego wprost do Hiszpana, który mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i drużyna Carlo Ancelottiego zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale pucharu. W 90. minucie gry Milika zastąpił 18-letni Gianluca Gaetano, dla którego był to debiut w dorosłej drużynie Napoli. Na boisku nie pojawił się Zieliński.

W pozostałych niedzielnych spotkaniach zwycięstwa odniosły drużyny Fiorentiny oraz Interu.

Napoli - Sassuolo 2:0 (1:0)
Bramki: Milik 15, Ruiz 74

Inter - Benevento 6:2 (3:2)
Bramki: Icardi 3 (rzut karny), Candreva 7, 90+5, Dalbert 45+1, Martinez 48, 66 - Insigne 58, Bandinelli 74

Torino - Fiorentina 0:2 (0:0)
Bramki: Chiesa 87, 90+2