Australian Open: Historyczna wygrana Tsitsipasa

Rozstawiony z "14" Stefanos Tsitsipas pokonał Włocha Matteo Berrettiniego 6:7 (3-7), 6:4, 6:3, 7:6 (7-4) na otwarcie w Australian Open. 20-letni tenisista został pierwszym Grekiem, który wygrał mecz w głównej drabince wielkoszlemowego turnieju w Melbourne.

Tsitsipas w poprzednim sezonie także wystąpił w zasadniczej części zmagań w Australian Open, ale wówczas w pierwszej rundzie musiał uznać wyższość Kanadyjczyka Denisa Shapovalova.

Wówczas jednak Grek był 82. rakietą świata, a przełomowe dla niego okazały się kolejne miesiące. W lipcowym Wimbledonie dotarł do 1/8 finału, a niedługo później został finalistą turnieju w Toronto. W październiku triumfował w Sztokholmie, zdobywając pierwszy w karierze tytuł w imprezie ATP, a w kolejnym miesiącu dołożył sukces w zawodach Next Generation ATP Finals, czyli kończącym sezon mastersie dla zawodników do lat 21. Organizacja ATP przyznała mu nagrodę dla tenisisty, który wykonał największy postęp w 2018 roku. Obecnie na światowej liście zajmuje 15. miejsce.

W drugiej rundzie Tsitsipasa czeka pojedynek z Serem Viktorem Troickim.