Poświęcenie nie poszło na marne! Piękna obrona i blok jastrzębian (WIDEO)

Warto walczyć do samego końca! Doskonale wie o tym Lukas Kampa i jego koledzy z Jastrzębskiego Węgla, którzy wyszli obronną ręką z niezwykle trudnej sytuacji po niezwykle ciekawej akcji zdobyli punkt w drugim secie.

Na samym początku drugiej partii nawiązała się znakomita akcja. Po zagrywce Grzegorza Kosoka Marcin Waliński przyjął niedokładnie uniemożliwiając rozegranie piłki Michałowi Masnemu. Doświadczony rozgrywający doskonale wyasekurował piłkę pozwalając swojemu zespołowi na wyprowadzenie kontry, jednak ani akcja skrzydłem, ani środkiem nie przyniosła rozstrzygnięcia akcji.

Atak Bartosza Gawryszewskiego został podbity przez jastrzębian, lecz piłka zmierzała w trybuny. Niewiele brakowało, a Lukas Kampa wpadłby w trybuny podczas ofiarnej obrony. Jego poświęcenie jednak się opłaciło. Dzięki skutecznemu blokowi Christiana Fromma i Piotra Haina gospodarzom udało się zdobyć upragniony punkt.

Jastrzębski Węgiel wygrał tego seta 25:15, a w całym meczu okazali się lepsi 3:1.

Cała akcja w załączonym materiale wideo.