Euroliga: Żalgiris lepszy od Panathinaikosu

W 19. kolejce Euroligi Żalgiris Kaunas odniósł zwycięstwo przed własną publicznością przeciw drużynie Panathinaikos Ateny 82:69. W pierwszych dwóch kwartach prowadzili jednak goście i to Litwini musieli gonić wynik. Dzięki zwycięstwu gospodarze wskoczyli na jedenaste miejsce w tabeli.

Na hali w Kownie kibice byli świadkami bardzo zaciętego widowiska. Po pierwszej kwarcie Grecy prowadzili sześcioma punktami. W następnej ich przewaga stopniała do czterech. Dopiero w trzeciej częśći meczu obudzili się gospodarze, którzy między innymi celnymi rzutami za trzy punkty zapewnili sobie prowadzenie.

W ostatniej kwarcie Litwini zdeklasowali gości, zdobywając 12 "oczek" więcej. Gospodarze trafili 11 rzutów osobistych, w przeciwieństwie do koszykarzy Panathinaikos Ateny, którzy w tej dziedzinie popisali się tylko trzema celnymi rzutami. Co więcej Zalgiris miał dwukrotnie więcej zbiórek w obronie, co znacznie przyczyniło się do ostatecznego zwycięstwa w spotkaniu.

W innym spotkaniu 19. kolejki Buducnost Podgorica sensacyjnie pokonał Real Madryt 73:60.

Żalgiris Kaunas - Panathinaikos Ateny 82:69 (13:19, 20:18, 19:14, 30:18)