PŚ w biathlonie: Norwegowie najszybsi w sztafecie w Ruhpolding

Norwescy biathloniści wygrali w niemieckim Ruhpolding sztafetę 4x7,5 m Pucharu Świata. Na drugiej pozycji zawody ukończyli Niemcy, a na trzeciej - Francuzi. Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec i Marcin Szwajnos zajęli 20. miejsce.

W składzie zwycięzców pobiegli Lars Helge Birkeland, Vetle Sjaastad Christiansen, Tarjei Boe, a sztafetę zamykał lider klasyfikacji generalnej PŚ Johannes Thingnes Boe. Młodszy z braci na ostatnim strzelaniu roztrwonił kilkunastosekundową przewagę nad Niemcem Benediktem Dollem, ale na trasie odrobił ją z nawiązką i Norwegowie cieszyli się z wygranej po raz pierwszy w tym sezonie.

Rywalizacja w tej konkurencji odbyła się po raz trzeci tej zimy. W Hochfilzen triumfowali Szwedzi, a w Oberhofie - Rosjanie.

W sobotę w sztafecie 4x6 km rywalizować będą kobiety, w tym Polki: Monika Hojnisz, Kinga Zbylut, Kamila Żuk i Karolina Pitoń. W niedzielę odbędą się biegi ze startu wspólnego; biało-czerwonych reprezentować będzie jedynie Hojnisz.