PŚ w kombinacji: Pierwszy triumf Rehrla, Kupczak w trzeciej dziesiątce

Austriak Franz-Josef Rehrl po raz pierwszy w karierze wygrał zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. We francuskim Chaux-Nueve wyprzedził o 9,4 s Norwega Espena Bjoernstada i o tyle samo Niemca Fabiana Riesslego. Szczepan Kupczak zajął 28. miejsce.

Zawodnicy rywalizowali na dużej skoczni, a później mieli do przebiegnięcia 5 km. To pierwsze z trzech zaplanowanych na tę końcówkę tygodnia zawodów w Chaux-Nueve. W sobotę kombinatorzy będą się ścigać na 10 km, a w niedzielę - na 15 km. Na starcie będą uwzględniane wyniki z poprzednich dni.

25-letni Rehrl był na prowadzeniu po konkursie skoków, w którym wyprzedził swojego rodaka Mario Seidla (ostatecznie piąte miejsce) oraz Bjoernstada. Kupczak pokonał 111,5 m, co dało mu 14. pozycję. W biegu spadł o 14 lokat, ale i tak zdołał zdobyć punkty do klasyfikacji generalnej.

Dopiero siódmy był lider klasyfikacji generalnej PŚ Norweg Jarl-Magnus Riiber. Wciąż jest jednak na prowadzeniu w cyklu, ma 152 punkty przewagi nad Niemcem Johannesem Rydzekiem.

Wyniki:

1. Franz-Josef Rehrl (Austria)       11.16,7 (1. miejsce po skokach/42. czas biegu)
   2. Espen Bjoernstad (Norwegia)    strata 9,4 s (3./26.)
   3. Fabian Riessle (Niemcy)               9,4 (6./10.)