Serie A: Pięć goli w Rzymie. Bez bramek w Mediolanie

W sobotnich meczach 20. kolejki Serie A najwięcej bramek padło w Rzymie gdzie AS Roma pokonała Tornio 3:2. W pozostałych spotkaniach Parma zwyciężyła na wyjeździe Udinese 2:1, natomiast Inter Mediolan bezbramkowo zremisował z Sassuolo.

W stolicy Italii kibice oglądali aż pięć trafień, i co ważniejsze dla miejscowych, rywalizacja skończyła się triumfem Romy. Piłkarze z Wiecznego Miasta prowadzili już 2:0, ale rywale zdołali doprowadzić do remisu. Ostatni cios zadał jednak Stephan El Shaarawy.

Cenny wyjazdowy triumf odniosła Parma, która okazała się lepsza od Udinese. Goście otworzyli wynik już w 11. minucie, ale na początku drugiej połowy wyrównał Stefano Okaka. Trzy punkty przyjezdnym zapewnił Gervinho. W barwach gospodarzy zabrakło kontuzjowanego Łukasza Teodorczyka.

Duże rozczarowanie przeżyli kibice Interu, którzy musieli zaakceptować bezbramkowy remis swoich zawodników w starciu z przeciętnie grającą ekipą Sassuolo. Gospodarze zajmują wysokie trzecie miejsce w Serie A, toteż dla nich taki rezultat jest niepowodzeniem.

Wyniki sobotnich meczów 20. kolejki Serie A:

AS Roma - Torino 3:2 (2:0)
Bramki: Nicolo Zaniolo (15.), Aleksandar Kolrov (34. k.), Stephan El Shaarawy (73.) - Tomas Rincon (51.), Cristian Ansaldi (67.)

Udinese - Parma 1:2 (0:1)
Bramki: Stefano Okaka (50.) - Roberti Inglese (11. k.), Gervinho (68.)

Inter Mediolan - Sassuolo 0:0

W załączonym materiale wideo skrót meczu AS Roma - Torino.