Szalony mecz w Wolverhampton! "Wilki" wygrały "Jotą" na taśmę

Diogo Jota został bohaterem Wolverhampton w meczu z Leicester City. Portugalczyk skompletował hat-tricka, a ostatniego gola strzelił w doliczonym czasie gry. "Wilki" wygrały na własnym stadionie 4:3.

Wolerhampton od początku stycznia przegrało dwa mecze i jeden wygrało. Porażki przytrafiły się w starciach z Crystal Palace oraz Manchesterem City. "Wilki" niespodziewanie wygrały w Pucharze Anglii z Liverpoolem. Leicester miało podobny bilans w 2019 roku. Problem w tym, że "Lisy" zanotowały ogromną wpadkę w FA Cup, gdzie opadły w spotkaniu z Newport (czwarta liga).

Gospodarze kapitalnie rozpoczęli. Najpierw wynik otworzył Diogo Jota, a po 12 minutach było już 2:0 po golu Ryana Bennetta. Bramek mogło być więcej, ale przy strzale Rubena Nevesa świetną interwencją popisał się Kasper Schmeichel. Leicester z czasem zaczęło stwarzać sobie okazje, a "Wilki" mogły spokojnie się cofnąć i czekać na kontrataki.

Wystarczyło sześć minut drugiej połowy, by na tablicy wyników znowu widniał remis. Kontaktowego gola strzelił po indywidualnej akcji Demarai Gray. Po chwili wyrównanie zapewniła samobójcza bramka Conora Coady'ego, a Leicester nie zwalniało tempa. Mimo ataków gości, to "Wilki" po raz kolejny wyszły na prowadzenie. Neves genialnym, długim podaniem za linię obrony uruchomił Jotę, a ten pokonał duńskiego golkipera.

Nie był to koniec strzelania w sobotnie popołudnie. W 87. minucie Wes Morgan przepchał się w polu karnym i główką doprowadził do wyrównania. Wydawało się, że obie ekipy podzielą się punktami, ale w ostatniej minucie doliczonego czasu gry bohaterem gospodarzy został Jota, który wykorzystał kontrę swojej ekipy.

Co ciekawe Jota jest pierwszym piłkarzem Wolves od 1977 roku, który w najwyższej klasie rozgrywkowej strzelił trzy gole w jednym meczu. 42 lata temu tego samego dokonał John Richards, co więcej zrobił to również w meczu z Leicester.

Wolverhampton - Leicester 4:3 (2:0)

Bramki: Jota 4, 64, 90+3 Bennett 12 - Gray 47, Coady 51-sam, Morgan 87

Wolves: Patricio - Bennett, Coady, Saiss - Jonny, Dendoncker, Neves, Vinagre (Doherty 73') - Moutinho (Gibbs-White 81') - Jimenez, Jota

Leicester: Schmeichel - Simpson (Iheanacho 83'), Morgan, Maguire (Evans 48'), Chilwell - Mendy, Ndidi - Ricardo Pereira, Gray, Barnes (Maddison 73') - Vardy

Żółte kartki: Bennett, Jota, Jonny - Mendy, Ricardo Pereira, Ndidi