Były gwiazdor Stoczni Szczecin zmienił Leona i popisał się imponującą serią! (WIDEO)

W trzecim secie spotkania 18. kolejki Serie A1 siatkarzy Emma Villas Siena – Sir Safety Conad Perugia (0:3), trener Lorenzo Bernardi dokonał zmiany. Za Wilfredo Leona wszedł Nicholas Hoag. Kanadyjczyk popisał się udaną serią w polu zagrywki.

Spotkanie ze Sieną trudno zaliczyć do najlepszych występów Leona w tym sezonie. Przyszły reprezentant Polski wywalczył zaledwie osiem punktów, a przyćmił go znakomicie dysponowany tego dnia Aleksandar Atanasijević (22 oczka, w tym 6 asów serwisowych; 67% skuteczności w ataku).

W połowie trzeciej partii Leona zastąpił Hoag. Jak pamiętamy, kanadyjski przyjmujący obecny sezon rozpoczął w barwach Stoczni Szczecin. W czasie swej krótkiej przygody z PlusLigą imponował skuteczną zagrywką. W ośmiu rozegranych meczach miał aż 22 asy serwisowe! Najwięcej, bo aż osiem w listopadowym meczu z Cerrad Czarnymi Radom (3:1). Na dzień dzisiejszy zajmuje szóste miejsce w rankingu zagrywających, choć jego konkurenci w tym zestawieniu rozegrali już niemal dwa razy więcej spotkań.

Siatkarz po opuszczeniu borykającego się z kłopotami finansowymi klubu ze Szczecina, trafił do włoskiej Serie A. Na początku grudnia podpisał umowę z Sir Safety Perugia.

W meczu ze Sieną Hoag pojawił się w polu serwisowym przy stanie 12:14 w trzeciej partii i pozostał w nim do wyniku 13:19! Nie zagrywał może piekielnie mocno, ale jego próby sprawiały przeciwnikom sporo kłopotów, co siatkarze Perugii bezwzględnie wykorzystali. Co najważniejsze – ta seria przesądziła praktycznie o zwycięstwie gości. Kanadyjczyk pozostał na parkiecie do końca meczu. Skutecznym atakiem ustalił wynik trzeciego seta (18:25) i całego spotkania.

Popis Nicholasa Hoaga w załączonym materiale wideo.