EBL: BM Slam Stal wygrała w Radomiu

Koszykarze HydroTruck Radom przegrali we własnej hali z BM Slam Stalą Ostrów Wlkp. 80:84 (17:20, 29:22, 18:17, 16:25) w niedzielnym meczu Energa Basket Ligi. Gospodarzom nie pomogła nawet dobra i skuteczna gra duetu Carl Lindbom - Duda Sanadze.

Już po kilku minutach i kolejnych trafieniach Ivana Marasa oraz Shawna Kinga było 10:5 dla BM Slam Stali. Później przewaga gości dzięki Marasowi wzrosła nawet do siedmiu punktów. HydroTruck starał się odpowiadać przede wszystkim trafieniami Dudy Sanadze oraz Carla Lindboma, ale to w tym momencie było za mało na rywali. Po rzutach wolnych Kinga po 10 minutach było 20:17 dla ostrowian.

W drugiej kwarcie radomianie zaczęli grać jeszcze lepiej w ofensywie. Wyróżniał się Jakub Parzeński, ale kluczowym graczem był Sanadze. To właśnie dzięki niemu i jego indywidualnej serii 8:0 ekipa trenera Roberta Witki wychodziła na prowadzenie. Rzut wolny Gruzina ustawił wynik spotkania po pierwszej połowie na 46:42.

Trafienie Mike’a Scotta w trzeciej kwarcie doprowadziło do remisu. Mimo tego, to HydroTruck był stroną przeważającą. Swoje robili przede wszystkim Carl Lindbom oraz Cullen Neal. Siła ataku ekipy z Radomia była spora i dlatego po 30 minutach było 64:59.

Czwartą kwartę BM Slam Stal rozpoczęła od serii 10:0 - świetnie prezentował się w tym fragmencie przede wszystkim Przemysław Żołnierewicz. Później drużyna trenera Wojciecha Kamińskiego była bardzo skuteczna na linii rzutów wolnych, co jeszcze bardziej powiększało jej prowadzenie. W końcówce gospodarze zbliżyli się jeszcze na dwa punkty, ale ostrowianie kontrolowali sytuację i wygrali 84:80.

Najlepszym strzelcem gości był Michał Chyliński z 16 punktami. Carl Lindbom zanotował dla gości 21 punktów i 5 zbiórek.

HydroTruck Radom - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 80:84 (17:20, 29:22, 18:17, 16:25).

HydroTruck Radom: Carl Lindbom 21, Duda Sanadze 20, Obie Trotter 14, Jakub Parzeński 12, Cullen Neal 10, Marcin Piechowicz 3, Wojciech Wątroba 0, Artur Mielczarek 0.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Michał Chyliński 16, Shawn King 14, Nemanja Jaramaz 14, Ivan Maras 13, Przemysław Żołnierewicz 11, Witalij Kowalenko 7, Mike Scott 6, Daniel Szymkiewicz 2, Michał Nowakowski 1.