Grad goli w Amsterdamie! Ajax nie wykorzystał wpadki PSV

Ajax Amsterdam zremisował na własnym obiekcie z Heerenveen 4:4. Piłkarze Erika Ten Haga nie wykorzystali wpadki PSV Eindhoven i nadal są wiceliderami Eredivisie.

Tuż przed rozpoczęciem meczu Ajaksu swoje spotkanie kończyło PSV. Piłkarze z Eindhoven niespodziewanie zremisowali z FC Emmen 2:2 i wiadomo było, że drużyna z Amsterdamu w przypadku wygranej wskoczyłaby na pierwsze miejsce w tabeli.

Mocno zmobilizowani piłkarze Ten Haga rozpoczęli strzelanie już w 13. minucie. Wynik otworzył Dusan Tadic, ale już po minucie był remis. Indywidualną akcję przeprowadził Sam Lammers i mierzonym strzałem pokonał Konstantinosa Lamprou. Wystarczyło niespełna 120 sekund, by Ajax, znowu za sprawą Tadicia wrócił na prowadzenie.

W 28. minucie gospodarze podwyższyli za sprawą samobójczej bramki Pelle van Amersfoorta. Tuż przed przerwą Tadic mógł skompletować hat-tricka, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Wydawało się, że zawodnicy z Amsterdamu będą kontrolować boiskowe wydarzenia. Jedenaście minut po przerwie było już jednak 3:3. Najpierw kontaktowego gola strzelił Lammers, a następnie zaliczył asystę przy bramce Mitchella van Bergena.

Ajax starał się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W końcówce na boisku pojawił się Klaas-Jan Huntelaar i chwilę później za jego sprawą piłkarze z Amsterdamu po raz kolejny wyszli na prowadzenie. Wydawało się, że to będzie już koniec, ale ostatnie słowo należało do gości. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Kik Pierie. Ajax, podobnie jak PSV zgubił punkty i dalej jest drugi w lidze. Do zespołu z Eindhoven traci dwa punkty.

Ajax - Heerenveen 4:4 (1:1)

Bramki: Tadic 13, 16, Van Amersfoort 28-sam, Huntelaar 83' - Lammers 14, 51, Van Bergen 56, Pierie 90+1

Ajax: Lamprou - Mazraoui, De Ligt, Blind, Sinkgraven (Kristensen 68') - Chone, Van de Beek (Neres 69'), De Jong - ZiyechDolberg (Huntelaar 79'), Tadic

Heerenveen: Hahn - FloranusHoeghPierieWoundenberg - Schaars (Kongolo 64'), Vlap, Van Amersfoort - Van Bergen (Bruijn 82') LammersZeneli

Żółta kartka: Bruijn