Show Dudy w Norymberdze

Ondrej Duda strzelił dwa gole w meczu FC Nuernberg - Hertha Berlin. Dzięki temu goście ze stolicy wygrali 3-1 (1-1) w pierwszej po przerwie kolejce Bundesligi. Były piłkarz Legii Warszawa ma już na koncie 9 goli, tylko dwa mniej od Roberta Lewandowskiego.

To był świetny mecz w wykonaniu byłego piłkarza Legii, Duda zdobywając dwie bramki zapewnił Hercie zwycięstwo w meczu wyjazdowym.

Reprezentant Słowacji pokonał bramkarza FC Nuernberg w odstępie 20 minut, dokładnie w 50. i 70. minucie.

Oba gole były do siebie podobne, Duda uderzał precyzyjnie zza linii pola karnego. Przy pierwszym strzale asystował Vedad Ibisević, przy drugim Davie Selke.

Do przerwy był remis 1 -1, prowadzenie berlińczykom dał Ibisević w 15. minucie, tuż przed przerwą wyrównał Hanno Behrens. Druga część miała już tylko jednego bohatera - Dudę, który do dwóch bramek, dołożył jeszcze... żółtą kartkę.

Słowak trafił do Herty po dwóch sezonach spędzonych w Legii Warszawa. Do polskiego klubu przyszedł w 2014 roku z FK Kosice. Dla "Wojskowych" rozegrał 67 meczów strzelając 10 goli. W reprezentacji naszych południowych sąsiadów rozegrał 26 meczów i zdobył cztery bramki.

Po zwycięstwie nad Norymbergą, Hertha zajmuje 7 miejsce, tracąc 1 punkt do szóstego Wolfsburga, FC Nuernberg jest ostatni.

W drugim niedzielnym meczu 18. kolejki Bundesligi Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało Wolfsburg 2 -1. Tu z kolei bohaterem był niemiecki piłkarz włoskiego pochodzenia Daniel Caligiuri, który strzelił dwa gole, w 8. minucie z karnego i w 78. minucie z akcji. Ciekawostką jest fakt, że pomocnik do Schalke przyszedł 1,5 roku temu właśnie z Wolfsburga, gdzie grał 4 lata. Honorową bramkę dla pokonanych zdobył pochodzący z Kosowa Elvis Rexhbecaj w 20. minucie. Ekipa z Zagłębia Ruhry zajmuje w Bundeslidze 12. miejsce, a popularne Wilki są na 6. miejscu.