Puchar Francji: Pewny triumf PSG. Kontuzja Neymara

W jednym ze spotkań 1/16 finału Pucharu Francji ekipa Paris Saint Germain podejmowała na własnym stadionie Strasbourg. Nie było niespodzianki, bowiem faworyzowani gospodarze po trafieniach Edinsona Cavaniego i Angela Di Marii wygrali 2:0.

Piłkarze Strasbourga bardzo dobrze spisują się w tym sezonie Ligue 1, będąc na wysokiej piątej pozycji w tabeli z niewielką stratą pięciu punktów do trzeciego Lyonu. Można było spodziewać się, że przyjezdni będą chcieli postawić twarde warunki dominatorom ze stolicy Francji, którzy zdecydowanie liderują w klasyfikacji i pewnie zmierzają po kolejne mistrzostwo.

Puchary krajowe rządzą się jednak swoimi prawami. Smaczku tej rywalizacji dodawał fakt, że w ostatnim starciu obu zespołów, na początku grudnia, padł remis 1:1.

Tym razem niespodzianki nie było. Już w 4. minucie dla podopiecznych Thomasa Tuchela trafił Cavani. Skromne prowadzenie miejscowych utrzymało się do przerwy. Paryżanie chcieli jak najmniejszym wysiłkiem pokonać adwersarzy. Utrzymujący się wynik 1:0 dawał jeszcze nadzieję gościom na doprowadzenie do wyrównania, ale w 80. minucie na listę strzelców wpisał się Di Maria po asyście Juliena Draxlera.

Warto zaznaczyć, że gospodarze nie zlekceważyli piłkarzy Strasbourga. Niemiecki szkoleniowiec PSG wystawił możliwie najsilniejszy skład, z Neymarem i Kylianem Mbappe na czele, który zagwarantował triumf na Parc des Princes i awans do 1/8 finału. Ten pierwszy z powodu urazu przedwcześnie opuścił boisko.

Paris Saint Germain - Strasbourg 2:0 (1:0)
Bramki: Edinson Cavani 4, Angel Di Maria 80

PSG: Areola - Bernat, Silva, Marquinhos, Kehrer - Draxler, Alves - Neymar (Diaby 62.), Di Maria (Nkunku 86.) - Choupo-Moting, Cavani

Strasbourg: Sels - Carole (Lala 46.), Ndour, Martinez, Aaneba - Zemzemi, Lienard Goncalves - Mothiba (Zohi 66.) , Grandsir, Da Costa (Karamoko 81.)