PŚ w kolarstwie torowym: Krawczyk najlepszy z Polaków

Szymon Krawczyk zajął ósme miejsce w wieloboju (omnium) w ostatnich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w kolarstwie torowym. Zwyciężył Australijczyk Cameron Meyer. W Hongkongu nie startował mistrz świata w tej konkurencji Szymon Sajnok, który przebywa ze swoją grupą CCC w Australii. W niedzielę wystartuje w pierwszym wyścigu jednodniowym z kalendarza World Tour - Cadel Evans Great Ocean Road Race.

W konkurencji scratch były mistrz świata Adrian Tekliński finiszował na 14. pozycji. Zwyciężył Chińczyk Guo Liang. Kolarz z dolnośląskiego Brzegu zdobył tęczową koszulkę w scratchu właśnie w Hongkongu w 2017 roku.

W keirinie najlepszy okazał się utytułowany Holender Theo Bos. Patryk Rajkowski uplasował się na 12. pozycji.

W sprincie pań zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Lee Wai Sze, pokonując w finale Koreankę Lee Hye-Jin 2:0. Urszula Łoś odpadła w 1/8 finału, a w 1/16 - Marlena Karwacka.

W madisonie triumfowały Holenderki Kirsten Wild i Amy Pieters. Wiktoria Pikulik i Nikol Płosaj nie zdobyły ani jednego punktu, zajmując dziewiąte miejsce.

Zawody w Hongkongu kończą rywalizację w Pucharze Świata. Sezon 2018/19 uwieńczą na przełomie lutego i marca mistrzostwa świata w Pruszkowie.