Osiem goli w De Klassieker! Feyenoord Rotterdam upokorzył Ajax Amsterdam

Feyenoord Rotterdam rozbił Ajax Amsterdam 6:2 w szlagierze 19. kolejki Eredivisie. Jednym z bohaterów gospodarzy był Robin van Persie, który strzelił dwa gole. W efekcie goście tracą już pięć punktów do prowadzącego w tabeli PSV Eindhoven

Pierwsza połowa obfitowała w emocje i gole. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie po ładnym uderzeniu Lasse Schoene z rzutu wolnego. Gospodarze wzięli się jednak w garść. Najpierw Jens Toornstra doprowadził do wyrównania, natomiast kwadrans później Steven Berghuis wyprowadził ich na prowadzenie. Minęło sto dwadzieścia sekund i było 2:2 za sprawą Hakima Ziyecha. Ostatnie słowo w tej części spotkania należało jednak do Van Persiego, który trafił do siatki w 42. minucie.

Początek drugiej części spotkania to kolejny cios wyprowadzony przez podopiecznych Giovanniego van Bronckhorsta. W 56. minucie Van Persie posłał piłkę do siatki po raz drugi. Gospodarze na tym nie poprzestali. Kolejne gole strzelili Tonny Vilhena i Yassine Ayoub. W międzyczasie najbliżej strzelenia gola dla przyjezdnych był David Neres, ale trafił w słupek.

Było to 191. spotkanie obu drużyn w historii. Na ten moment bilans De Klassieker to 84 zwycięstwa Ajaksu Amsterdam, 48 remisów i 59 wygranych Feyenoordu Rotterdam.

Feyenoord Rotterdam - Ajax Amsterdam 6:2 (3:2)

Bramki: Toornstra 16, Berghuis 31, Van Persie 42, 56, Vilhena 75, Ayoub 84 – Schoene 8, Ziyech 33

Feyenoord Rotterdam: Kenneth Vermeer – Jerry St. Juste, Sven van Beek, Eric Botteghin, Calvin Verdonk (73. Ridgeciano Haps) – Jordy Clasie, Jens Toornstra, Tonny Vilhena – Steven Berghuis (83. Yassine Ayoub), Robin van Persie (69. Nicolai Joergensen), Sam Larsson

Ajax Amsterdam: Andre Onana – Noussair Mazraoui, Matthijs de Ligt, Lisandro Magallan (60. Daley Sinkgraven), Daley Blind – Lasse Schoene, Donny van de Beek (60. David Neres), Frenkie de Jong – Hakim Ziyech, Kasper Dolberg (72. Klaas-Jan Huntelaar), Dusan Tadić