PŚ w kolarstwie torowym: Udany start Kaczkowskiej

Justyna Kaczkowska była piąta w wyścigu scratch w ostatnim dniu zawodów Pucharu Świata w kolarstwie torowym. Inni reprezentanci Polski zajęli w niedzielę odległe lokaty. Rywalizacją w Hongkongu kolarze torowi zakończyli sezon PŚ, przed nimi jeszcze mistrzostwa świata, które rozegrane będą w Polsce.

W sprincie Maciej Bielecki i Patryk Rajkowski odpadli w 1/16 finału. Triumfował Australijczyk Thomas Clarke, pokonując w finale swojego rodaka Jamesa Bristera 2:0.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zwyciężył inny Australijczyk Matthew Glaetzer przed Mateuszem Rudykiem - obaj nie startowali w Hongkongu.

W madisonie Szymon Krawczyk i Bartosz Rudyk zajęli 16. miejsce, a w keirinie Urszula Łoś była siedemnasta.

W ostatnich zawodach Pucharu Świata na podium stanęła tylko drużyna sprinterów - Bielecki, Rajkowski i Mateusz Miłek, którzy w piątek uplasowali się na trzeciej pozycji.

Sezon 2018/19 uwieńczą na przełomie lutego i marca mistrzostwa świata w Pruszkowie.