Puchar Azji: Japonia pierwszym finalistą

Piłkarze Japonii zostali pierwszymi finalistami turnieju o Puchar Azji, który odbywa się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W półfinale pokonali Iran 3:0, strzelając wszystkie gole w drugiej połowie. Na wtorek zaplanowano spotkanie gospodarzy z Katarem.

Bohaterem meczu w Al-Ajn był Yuya Osako. Napastnik Werderu Brema zdobył dwie bramki między 56. i 67. minutą (drugą z rzutu karnego). Wynik ustalił w doliczonym czasie gry inny zawodnik występujący w Bundeslidze - Genki Haraguchi z Hannoveru.

Japończycy wygrali dotychczas wszystkie mecze w turnieju, ale poprzednie zawsze różnicą jednej bramki.

Do strefy półfinałowej nie awansował żaden z finalistów poprzedniej edycji. W 2015 roku Australia wygrała u siebie po dogrywce z Koreą Południową 2:1. Teraz reprezentacje tych krajów odpadły w ćwierćfinale.