Ligue 1: Pierwsza w sezonie porażka Paris Saint-Germain

Piłkarze Paris Saint-Germain ponieśli pierwszą porażkę w tym sezonie Ligue 1. W 23. kolejce przegrali na wyjeździe z trzecim w tabeli Olympique Lyon 1:2. W tabeli paryżanie mają dziesięć punktów przewagi nad Lille i dwa mecze zaległe.

Obrońcy tytułu muszą sobie radzić bez kontuzjowanych Brazylijczyka Neymara i Włocha Marco Verrattiego, ale początek meczu w Lyonie nie zapowiadał ich kłopotów. Prowadzili już od siódmej minuty, gdy bramkę zdobył doświadczony Argentyńczyk Angel Di Maria.

Gospodarze jeszcze przed przerwą zdołali jednak wyrównać. W 33. minucie dokonał tego Moussa Dembele, natomiast na początku drugiej połowy zwycięstwo ekipie z Lyonu zapewnił skuteczny wykonawca rzutu karnego Nabil Fekir.

To pierwsza w obecnym sezonie ligowa porażka PSG, choć w tym roku paryżanie zaznali już goryczy porażki - w Pucharze Ligi. 9 stycznia ekipa Thomasa Tuchela uległa w ćwierćfinale Guingamp 1:2. Co ciekawe, dziesięć dni później wygrała z tym zespołem w Ligue 1 aż 9:0.

Mimo niedzielnej porażki kibice paryskiego zespołu mogą być raczej spokojni. Ich drużyna, choć rozegrała dwa spotkania mniej, ma 56 punktów i o dziesięć wyprzedza Lille (4:0 w piątek z Nice), a o trzynaście Olympique Lyon.