Piątek znowu błysnął! Pierwszy gol ligowy dla Milanu nie zapewnił wygranej

Krzysztof Piątek się nie zatrzymuje! W niedzielny wieczór zdobył pierwszego gola dla Milanu w Serie A, który był jego 14. w tym sezonie ligowym. "Rossoneri" zremisowali na wyjeździe z Romą 1:1.

Kibice Milanu bardzo szybko pokochali polskiego snajpera. Już w pierwszym spotkaniu granym od pierwszej minuty zdobył dwie bramki, dzięki czemu AC Milan pokonał Napoli w ćwierćfinale Pucharu Włoch. Dlatego to właśnie w nim pokładano największe nadzieje w niedzielnym spotkaniu przeciwko Romie. Był to hit 22. kolejki Serie A, gdyż w stolicy Włoch spotkały się czwarta oraz piąta ekipa ligi.

Rzymianie przystąpi do tego meczu w zupełnie innych nastrojach, gdyż odpadli z Pucharze Włoch w kompromitującym stylu. Fiorentina rozbiła ich aż 7:1! Dlatego też ich motywacja w niedzielny wieczór była olbrzymia, co dało się zauważyć od pierwszych minut. Nie przekładało się to jednak na sytuacje bramkowe.

Mediolańczycy nie robili zbyt wiele szumu w ofensywie, więc Piątek był odcięty od podań. Wystarczył jednak tylko jeden moment słabości i strata piłki Lorenzo Pellegriniego, by Lucas Paqueta wstrzelił piłkę w pole karne. Wtedy właśnie najsprytniejszy okazał się Polak, który wyprzedził środkowych obrońców, zdobywając pierwszą bramkę dla Milanu w Serie A! To jego drugi gol w tym sezonie na boisku Romy - pierwszego strzelił oczywiście jeszcze w barwach Genoi.

Piątek był obecny na całej długości boiska, a przy defensywnych stałych fragmentach gry potrafił pomóc kolegom. Były to potrzebne, bo AS Roma napierała coraz mocniej. W bramce błyszczał jednak Gianluigi Donnarumma. Krytykowany na początku sezonu, teraz wyrasta na najlepszego gracza Milanu! 19-latek w fenomenalny sposób najpierw obronił strzał Nicolo Zaniolo, a kilka minut później poradził sobie z Patrickiem Schickiem i dobitką wykonaną przez Edina Dzeko.

Na początku drugiej połowy jednak skapitulował. Źle interweniował Mateo Musacchio, wszystko uratował Donnarumma, ale z najbliższej odległości tracił Zaniolo. Rzymianie dążyli do zwycięskiego trafienia, ale 19-letni bramkarz ponownie stał się ścianą nie do zburzenia.

Defensywny styl gości spowodował, że Piątek nie otrzymywał zbyt wielu podań. Należy jednak pochwalić jego współpracę z Paquetą, bo przecież obaj trafili na San Siro w styczniu. Polak często był jednak osamotniony, gdyż Hakan Calhanoglu oraz Suso operowali znacznie głębiej niż w innych spotkaniach.

Piątek opuścił boisko w 87. minucie - zmienił go Patrick Cutrone.

AS Roma - AC Milan 1:1 (0:1)

Bramki: Zaniolo 46 - Piątek 26.

AS Roma: Olsen - Karsdorp (87 Santon), Manolas, Fazio, Kolarov - De Rossi, Pellegrini - Schick (81 Kluivert), Zaniolo, Florenzi (65 El Shaarawy) - Dzeko.

AC Milan: Donnarumma - Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez - Kessie, Bakayoko, Paqueta (Castillejo 77) - Suso (87 Laxalt), Piątek (87 Cutrone), Calhanoglu.

Żółte kartki: Manolas, Zaniolo, Pellegrini - Suso, Paqueta, Kessie.