PlusLiga: Zwycięstwo Trefla Gdańsk w Bydgoszczy

W spotkaniu 18. kolejki PlusLigi siatkarze Chemika Bydgoszcz przegrali z Treflem Gdańsk 0:3. Najwięcej emocji dostarczyła kibicom druga odsłona, zakończona rywalizacją na przewagi.

Pierwszy set nie miał wielkiej historii. Gdańszczanie potrzebowali niewiele ponad dwudziestu minut, by uporać się z rywalami. Kluczową rolę odegrały skuteczność Macieja Muzaja i dobra gra na środku. Goście odskoczyli przy serwisach Muzaja (5:10), potem jeszcze powiększali dystans (7:13, 9:16). W końcówce kontrolowali sytuację, a dwa ostatnie punkty dla przyjezdnych wywalczył  Ruben Schott (17:25).

Druga odsłona miała już dużo bardziej wyrównany przebieg. Po początkowej przewadze gości (4:7), gra się wyrównała. Gdańszczanie nie utrzymali jakości gry z pierwszej partii i nie byli w stanie odskoczyć rywalom. Po bloku na Nikoli Mijailoviciu gospodarze mieli piłkę setową (24:23), ale trzy kolejne akcje padły łupem przyjezdnych. Skutecznie zaatakował Muzaj, Bartosz Filipiak posłał piłkę w aut, a blok Trefla zakończył seta (24:26).

Trzecią partię z impetem rozpoczęli gospodarze (3:0, 5:2). Gdańszczanie szybko się ocknęli, wygrali pięć kolejnych akcji przy zagrywkach Schotta (5:7) i przejęli inicjatywę (9:13). Bydgoszczanie gonili wynik, dopięli swego (14:14), końcówka znów jednak należała do siatkarzy Trefla. Piłkę meczową wywalczył Muzaj, a po chwili ten sam zawodnik kolejnym skutecznym atakiem zakończył zmagania w hali Łuczniczka (21:25).

Najwięcej punktów: Bartosz Filipiak (13), Michał Szalacha (11) – Chemik; Maciej Muzaj (23), Ruben Schott (11) – Trefl. Gospodarze gorzej od rywali punktowali w ataku (31–45) oraz na zagrywce (2–6), lepiej natomiast blokiem (9–5). MVP: Maciej Muzaj.

Chemik Bydgoszcz – Trefl Gdańsk 0:3 (17:25, 24:26, 21:25)

Chemik: Raphael Margarido, Bartłomiej Lipiński, Michał Szalacha, Bartosz Filipiak, Nikola Kovcevic, Maksim Morozau – Adam Kowalski (libero) oraz Jan Lesiuk, Paweł Gryc.

Trefl: Nikola Mijailovic, Patryk Niemiec, Marcin Janusz, Ruben Schott, Piotr Nowakowski, Maciej Muzaj – Maciej Olenderek (libero) oraz Szymon Jakubiszak, Miłosz Hebda, Michał Kozłowski.