Antiga urodził się 3 lutego 1976 roku w miejscowości Suresnes na północy Francji. Był jednym z najwybitniejszych siatkarzy świata pierwszej dekady XXI wieku. Z reprezentacją Francji sięgnął m.in. po brązowy medal MŚ (2002) i dwa srebrne krążki ME. Jako siatkarz przez wiele lat występował na parkietach PlusLigi, w barwach PGE Skry Bełchatów (2007–11 i 2013–14) oraz Delecty Bydgoszcz (2011–13). Polscy kibice najbardziej pamiętają go jednak z roli selekcjonera reprezentacji Polski, z którą w 2014 roku wywalczył mistrzostwo świata. Od 2017 roku jest trenerem ONICO Warszawa.

 

W sobotę, po zwycięskim spotkaniu z Cerrad Czarnymi Radom, kibice w hali Torwar odśpiewali Antidze 'Sto lat!', a prezes ONICO Warszawa Piotr Gacek wręczył francuskiemu trenerowi upominek – limitowany zegarek.

Złośliwcy natychmiast skomentowali, że zegarek będzie odmierzał Antidze czas do zakończenia współpracy ze stołecznym klubem, co nastąpi wraz z końcem obecnego sezonu PlusLigi. My jednak wierzymy, że odmierzy on chwile do jego kolejnych sukcesów, czego sympatycznemu francuskiemu trenerowi serdecznie życzymy!

 

Wręczenie upominku trenerowi Antidze w załączonym materiale wideo.