Interwencja VAR w 90. minucie odmieniła mecz! Zamiast gola Odegaarda był rzut karny na 2:2 (WIDEO)

Z taką sytuacją system VAR być może jeszcze nigdy nie miał do czynienia! W doliczonym czasie gry meczu Vitesse Arnhem - SC Heerenveen doszło do niezwykłej sytuacji, w której wideo-weryfikacja odebrała bramkę Martinowi Odegaardowi, cofając się do sytuacji sprzed kilkunastu sekund. Sędziowie przyznali rzut karny, a mecz zakończył się remisem 2:2.

Była 88. minuta spotkania, gdy gospodarze prowadzili 2:1. Emocje w Arnhem dopiero się zaczynały. Po nieudanym dośrodkowaniu gości z rzutu wolnego Vitesse wyprowadził kontratak, który zakończył się indywidualnym popisem i w konsekwencji golem z dystansu Odegaarda.

Dla pomocnika wypożyczonego z Realu Madryt było to szczególne spotkanie, bowiem w zeszłym sezonie… bronił barw Heerenveen. Nie cieszył się więc szczególnie z gola.

Kilkadziesiąt sekund później sędziowie wrócili jednak do kontrowersyjnej sytuacji poprzedzającej gola na 3:1. System VAR pokazał, że podczas wrzutki z rzutu wolnego, w polu karnym Vitesse przewracany był Pelle van Amersfoort, anulowano więc gola i przyznano rzut karny dla gości.

Los uśmiechnął się do Heerenveen i to goście mogli odwrócić losy spotkania. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podbiegł Sam Lammers i dał swojemu zespołowi punkt. Zamiast zwycięstwa gospodarzy 3:1 padł więc remis 2:2.

Niezwykła końcówka spotkania Vitesse - Heerenveen w załączonym materiale wideo.