Piłka nożna

Były reprezentant Słowacji popełnił...

Bosković był żonaty z Milicą Bosković, z którą miał kilkunastomiesięczną córkę. Pojawiły się niepotwierdzone informacje, że przed śmiercią szczypiornista wdał się w kłótnię ze swoją matką. Gazeta "Kurir" podała, że Bosković miał pozwolenie na broń, z której oddał śmiertelny strzał. Był zapalonym myśliwym, polował m.in. w Afryce.

 

Prawy rozgrywający był ostatnio zawodnikiem izraelskiego Maccabi Castro Tel Awiw, w którym grał przez sześć lat. Właśnie w barwach tego klubu święcił największe sukcesy. Ponadto reprezentował takie drużyny jak: RK Cimora Koper (Słowenia), Tatabanya KC (Węgry) oraz Dinamo Bukareszt (Rumunia).

 

W reprezentacji Serbii Bosković rozegrał pięć spotkań, w których zdobył dziesięć bramek. Był członkiem drużyny narodowej na mistrzostwa Europy w 2016 roku, które odbywały się w Polsce. Wówczas Serbowie trafili do grupy A (z gospodarzami, Francją oraz Macedonią). Zespół z Bałkanów przegrał dwa mecze (z Polską oraz Francją) i jeden zremisował (z Macedonią). Taki bilans sprawił, że "Orły" zajęły ostatnie miejsce w stawce czterech drużyn. Bosković na polskiej imprezie zaliczył trzy trafienia.