PlusLiga: Czarna seria przełamana! Asseco Resovia wygrała w Sosnowcu

W meczu 18. kolejki PlusLigi siatkarze MKS Będzin przegrali z Asseco Resovią 1:3. Było to starcie ostatniej z przedostatnią drużyną w tabeli i poziom spotkania zdecydowanie odpowiadał pozycji obu ekip w ligowej stawce.

W pierwszej partii gospodarze odskoczyli rywalom dzięki dobrym zagrywkom Lincolna Williamsa (8:3). W dalszej części dobre przyjęcie oraz skuteczność w ataku pozwoliła siatkarzom MKS utrzymać przewagę (13:8, 18:12). Seta skutecznym atakiem zakończył Lincoln Williams (25:22).

Mimo udanego początku, w kolejnych dwóch setach nie udało się gospodarzom nawiązać walki z drużyną z Rzeszowa. W drugiej odsłonie wynik ustawiła gościom skuteczna gra Thibault Rossarda na początku (3:7), w dalszej części dołożyli dobrą zagrywkę (6:13) i kontrolowali sytuację na parkiecie. Wynik na 15:25 ustalił David Smith.

Kolejna partia miała identyczny rezultat (15:25) i podobny scenariusz. Inna sprawa, że gospodarze aż dziewięć punktów podarowali rywalom po błędach własnych, notorycznie myląc się w polu zagrywki. Po drugiej stronie siatki błysnął w tym elemencie Rossard. Przeziębionemu Williamsowi starczyło sił tylko na jednego seta.

Na początku czwartej odsłony wreszcie oglądaliśmy walkę punkt za punkt (10:10). W środkowej części przewagę uzyskali będzinianie (14:11), w końcówce jednak znów zaczęli popełniać proste błędy. Rzeszowianie wygrali decydujące akcje (23:25) i wywieźli z Sosnowca komplet punktów.

Najwięcej punktów: Lincoln Williams (15) – MKS; Thibault Rossard (20), Rafał Buszek (13), Damian Schulz (11) – Asseco Resovia. Siatkarze z Będzina popełnili aż 36 błędów własnych. MVP: Thibault Rossard.

Siatkarze z Rzeszowa przełamali się po serii trzech tegorocznych meczów, w których nie wygrali nawet seta. Siatkarze MKS Będzin, których przed meczem dopadła grypa, nie zdołali wyrwać rzeszowianom punktu i z jednym zwycięstwem na koncie ugrzęźli na ostatnim miejscu w tabeli. Gospodarze tuż przed meczem rozstali się z trenerem Gido Vermeulenem; zastąpił go dotychczasowy asystent Emil Siewiorek. Na ławce Asseco Resovii zasiadł natomiast Estończyk Alar Rikberg. Trener Gheorghe Cretu zachorował na grypę i pozostał w domu.

MKS Będzin – Asseco Resovia 1:3 (25:22, 15:25, 15:25, 23:25)

MKS: Adrian Buchowski, Jake Langlois, Jakub Peszko, Artur Ratajczak, Lukas Tichacek, Lincoln Williams – Michał Potera (libero) oraz Rafał Faryna, Jan Fornal, Szymon Gregorowicz, Tomasz Kowalski.
Asseco Resovia: Rafał Buszek, Łukasz Kozub, Marcin Możdżonek, Thibault Rossard, Damian Schulz, David Smith – Mateusz Masłowski (libero) oraz Łukasz Perłowski.