Dookoła Walencji: Hagen wygrał czasówkę, Wiśniowski 22.

Norweg Edvald Boasson Hagen (Dimension Data) wygrał pierwszy etap wyścigu kolarskiego Volta a la Comunitat Valenciana, jazdę indywidualną na czas w Orihueli (10,3 km) i został liderem. Łukasz Wiśniowski (CCC Team) zajął 22. miejsce.

Zwycięzca był szybszy od Hiszpana Iona Izagirre (Astana) o 5 sekund i Niemca Tony'ego Martina (Jumbo-Visma) o 7.

Wiśniowski, jedyny Polak w stawce, uzyskał najlepszy czas z zawodników grupy CCC Team, tracąc do zwycięzcy 27 s. Włoch Alessandro De Marchi i Holender Gijs Van Hoecke byli od niego o dwie sekundy wolniejsi i zajęli 26. i 27. lokatę, a najwyżej notowany w rankingu kolarz polskiej grupy, Belg Greg Van Avermaet został sklasyfikowany na 28. miejscu ze stratą 30 s.

W czwartek drugi etap 70. edycji wyścigu Dookoła Walencji, ze startem i metą w Alicante (166 km). Impreza zakończy się w niedzielę w Walencji.