Dwa równe miesiące. To czas oczekiwania na kolejny mecz Ligi Mistrzów. Kibic jednak wie, że czekać warto. A jeśli nie śledził na bieżąco, co działo się w przerwie zimowej, to nie ma czym się przejmować.

 

- Bardzo się staramy ułatwić widzom odbiór tego co dzieje się na boisku - mówi komentator Polsatu Sport Szymon Rojek. - Mamy bardzo mocny dział analityczny. Nasi eksperci rozrysowują co dzieje się na boisku. Staramy się też zajrzeć za kulisy, choćby do szatni, bo też mamy świadomość, że wielu z naszych widzów nawet bardzo interesujących się piłką, gdzieś na moment zawiesiło to zainteresowanie. Było losowanie 1/8 finału, potem była zima, Święta, Sylwester, ferie i niekoniecznie śledzili co działo się w którym klubie - dodaje Rojek.

 

12 lutego przed daniem głównym o godzinie 18:00 w Polsacie Sport rozpocznie się studio. Od 20:50 w Polsacie Sport Premium 1 starcie gigantów: Manchester United - PSG. Mecz AS Roma - FC Porto będzie można obejrzeć w Polsacie Sport Premium 2.

 

Dzień później zmagania Tottenhamu z Borussią Dortmund, gdzie wciąż pierwszoplanową rolę odgrywa obrońca Łukasz Piszczek i Ajaxu Amsterdam z Realem Madryt. - Jeszcze kilka tygodni temu wydawało mi się, że Ajax będzie w stanie nawiązać równorzędna walkę z Realem, bo pamiętamy, że Królewscy po Klubowych Mistrzostwach Świata zawsze mają dołek - mówi Bożydar Iwanow. - Był kryzys, natomiast w ostatnich kilku tygodniach widać, że ten zespół się odrodził. Do formy z mistrzostw świata wrócił Modrić, Benzema zaczął strzelać gole - zaznacza komentator Polsatu Sport.

 

19 i 20 lutego zostaną rozegrane pozostałe cztery spotkania 1/8 finału. Hitowe starcia to rywalizacja Atletico z Juventusem, gdzie dostępu do bramki strzeże Wojciech Szczęsny i Liverpoolu z Bayernem Roberta Lewandowskiego.

 

- Robert Lewandowski, naprzeciwko Liverpool i trener, który go stworzył Jurgen Klopp i passa do przełamania. Lewandowski chce się pokazać wiosną z dobrej strony. Wojciech Szczęsny ma na barkach gigantyczną odpowiedzialność. Wiemy, jakie są mecze z Atletico Madryt, gdzie w 180 minut pada jedna, dwie bramki i jeden błąd bramkarza może ważyć bardzo wiele - mówi Rojek.

 

Stawką spotkań jest awans do najlepszej ósemki w Europie.

 
Wszystkie mecze fazy pucharowej Ligi Mistrzów transmitowane będą na kanałach Polsat Sport Premium.