1. Liga siatkarzy: Zdecydowane zwycięstwo BBTS

W meczu otwierającym 24. kolejkę 1. Ligi siatkarzy BBTS Bielsko-Biała pokonał KPS Siedlce 3:0. W każdym z setów gospodarze byli wyraźnie lepsi od rywali.

W premierowej partii siatkarze z Bielska-Białej szybko uzyskali przewagę (8:4), którą bez kłopotów utrzymywali w dalszej części seta (17:11, 20:15). Piłkę setową wywalczył Sebastian Adamczyk (24:16), a przestrzelona zagrywka Patryka Łaby ustaliła wynik na 25:17.

W drugiej odsłonie przyjezdni toczyli z ekipą BBTS wyrównaną walkę do stanu 12:12. Później miejscowi wygrali... osiem kolejnych akcji przy zagrywkach Wiktora Nowaka (20:12). Ta seria praktycznie rozstrzygnęła losy seta, którego skutecznym atakiem zakończył Tomasz Piotrowski.

Trzeci set nie przyniósł zmiany oblicza tego meczu. Nadal wyraźnie przeważali gospodarze, którzy spokojnie budowali przewagę (8:5, 16:13, 23:17) i zmierzali po zwycięstwo, które przypieczętował autowy atak rywali (25:18). MVP: Tomasz Piotrowski.