NBA: 277 punktów w Milwaukee! Genialny występ Antetokounmpo

Lider rozgrywek koszykarskiej ligi NBA Milwaukee Bucks odniósł 40. zwycięstwo w sezonie, pokonując u siebie Washington Wizards 148:129 (50:35, 35:30, 35:42, 28:22). 43 punkty zdobył ich as Giannis Antetokounmpo. Dzielnie wspierał go Eric Bledsoe popisując się double-double - 22 pkt i 11 zbiórek. Wśród pokonanych wyróżnili się Bradley Beal - 30 pkt, Thomas Bryant - 26 oraz Jeff Green - 20. Ten ostatni zdobył już po raz czwarty z rzędu 20 lub więcej punktów.

Gospodarze ustanowili klubowy rekord sezonu zdobywając w pierwszej kwarcie 50 punktów. Koszykarze obu ekip zbliżyli się też do rekordowego wyniku w historii NBA.

Do tej pory najwięcej punktów w historii NBA padło w meczu rozegranym 13 grudnia 1983 roku. Detroit Pistons pokonali wtedy Denver Nuggets 186:184, ale do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były aż trzy dogrywki. Po regulaminowym czasie był remis 145 : 145. Biorąc pod uwagę tylko cztery kwarty, zawodnikom z Waszyngtonu i Milwaukee do wyrównania tamtego osiągnięcia zabrakło zaledwie 13 punktów.

Z 53 meczów tego sezonu Bucks przegrali tylko trzynaście. Ich rywale mają bilans 22-32 i zajmują trzecie miejsce w Southeast Division, a dziesiątej w Konferencji Wschodniej.

- Jesteśmy dobrym zespołem, ale staramy się grać jeszcze lepiej. Wprawdzie zdobyliśmy sporo punktów, jednak zostało jeszcze trochę do poprawy w grze zespołu, zwłaszcza w obronie - powiedział zachwycający w sodowy wieczór Antetokounmpo.

Obrońcy tytułu mistrzowskiego i najlepszy zespół Konferencji Zachodniej Golden State Warriors nie dali u siebie szans San Antonio Spurs, wygrywając po raz 38. w 53 meczach 141:102. Kevin Durant był bliski uzyskania triple-double. Zdobył 23 punkty, a do pełni szczęścia zabrakło mu jednej asysty i dwóch zbiórek.

Drugie zwycięstwo z rzędu zaliczyli Dallas Mavericks. W środę zwyciężyli u siebie Charlotte Hornets 99:93 i było to spotkanie w którym padł najniższy wynik kolejki.

Znów bardzo dobrze spisał się w szeregach Teksańczyków Słoweniec Duka Doncic. Po raz trzeci w sezonie zaliczył triple-double (19 punktów, dziesięć zbiórek i jedenaście asyst).

Denver Nuggets prowadzący w Northwest Division (37-17) przegrali w Nowym Jorku z tamtejszymi Brooklyn Nets 130:135.

Najcelniej dla Nets rzucał D'Angelo Russell - 27 pkt. Miał ponadto 11 asyst. Wśród pokonanych wyróżnił się Serb Nikola Jokic, a 25 punktów, 14 zbiórek i 10 asyst to jego trzeci triple-double w sezonie.

Osiem celnych rzutów zza lini 7,24 m wykonał James Harden walnie przyczyniając się do wygranej Houston Rockets w wyjazdowym spotkaniu z Sacramento Kings 127:101. W sumie zdobył 36 pkt. To trzecia wygrana z rzędu podopiecznych trenera Mike'a D'Antoniego.