Puchar Francji: Olympique Lyon lepszy w meczu pogromców PSG

W 1/8 finału Pucharu Francji obyło się bez niespodzianki. Trzecia drużyna Ligue 1, czyli Olympique Lyon pewnie pokonała "czerwoną latarnię" En Avant De Guingamp 2:1 i to podopieczni Bruno Genesio utorowali sobie drogę do ćwierćfinałów. Gole dla gości strzelili Moussa Dembele oraz Maxwel Cornet, a dla gospodarzy bramkę zdobył Alexandre Mendy.

Obie drużyny upokorzyły w ostatnim czasie potęgę ligi francuskiej - Paris Saint Germain. En Avant De Guingamp wyrzuciło zespół Thomasa Tuchela z rozgrywek o puchar ligi, natomiast "Olimpijczycy" byli górą w Ligue 1 (również 2:1).

Zdecydowanym faworytem czwartkowej konfrontacji była jednak drużyna z Lyonu, zasiadająca przecież na najniższym stopniu podium. Ligowa rzeczywistość Guingamp jest zgoła inna - po 22 kolejkach ekipa prowadzona przez Jocelyna Gourvenneca ma na swoim koncie zaledwie 14 punktów i zajmuje ostatnie miejsce.

Mecz rozpoczął się pod dyktando gości - wynik już w 7. minucie otworzył Dembele, który płaskim podbiciem przyjął podanie górą za plecy obrońców i lewą nogą posłał piłkę między nogami bramkarza do bramki. Asystę zapisał na swoim koncie Nabil Fekir.

W pierwszej połowie to "Olimpijczycy" prowadzili grę, jednak druga bramka padła dopiero w 49. minucie, gdy dośrodkowanie z lewej strony pola karnego wykończył Cornet.

W drugiej połowie gra była bardziej wyrównana, czego wyrazem były świetne okazji do strzelenia gola kontaktowego przez Guingamp w 65. oraz 69. minucie. Za pierwszym razem strzał Mendy'ego obronił Anthony Lopes, natomiast w drugiej sytuacji Nicolas Benezet fatalnie przestrzelił.

Wynik 1:2 wyświetlił się na tablicy w 88. minucie, gdy Marcus Coco wyłożył piłkę Mendy'emu, a ten w sytuacji sam na sam był tym razem górą.

Ostatecznie wynik już się nie zmienił i to piłkarze Lyonu jako ostatni zagwarantowali sobie prawo do gry w ćwierćfinale. Wcześniej miejsce w tej fazie rozgrywek wywalczyły sobie drużyny: AS Vitre, FC Nantes, PSG, Dijon FCO, Stade Rennais, US Orleans oraz SM Caen.

EA Guingamp - Olympique Lyon 1:2 (0:1)
Bramki: Mendy 88' - Dembele 7', Cornet 49'.

EA Guingamp: Karl-Johan Johnsson - Johan Larsson, Jeremy Sorbon, Felix Eboa Eboa, Pedro Rebocho - Etienne Didot (74' Marcus Didot), Lucas Deux - Ronny Rodelin (57' Marcus Thuram), Didier Ndong, Nicolas Benezet - Nola Roux (56' Alexandre Mendy).

Olympique Lyon: Anthony Lopes - Kenny Tete, Marcelo, Jason Denayer, Ferland Mendy (82' Marcal) - Lucas Tousart, Tanguy Ndombele - Maxwel Cornet, Nabil Fekir (71' Pape Diop), Martin Terrier - Moussa Dembele (78' Bertrand Traore).

Żółte kartki: Eboa Eboa - Tete.

Sędzia: Frank Schneider.