37-letni Joaquin strzelił gola olimpijskiego w Pucharze Króla (WIDEO)

Real Betis zadziwia w tym sezonie kibiców świetną grą i efektownym stylem gry. Lekkim szokiem jest również doskonała forma 37-letniego Joaquina, który przeżywa drugą młodość. W spotkaniu z Valencią w półfinale Pucharu Króla były skrzydlowy reprezentacji Hiszpanii strzelił gola bezpośrednio z rzutu rożnego.

W 54. minucie gospodarze z Sewilli prowadzili 1:0 i to właśnie wtedy doświadczony pomocnik pojawił się w narożniku boiska. Joaquin zamiast szukać swoich kolegów w polu karnym zdecydował się na strzał bezpośrednio z rzutu rożnego, próbując zaskoczyć bramkarza Valencii Jaume Domenecha. Golkiper był czujny i odbił piłkę, ale jak się okazało, zrobił to tuż za linią bramkową.

Sędzia spotkania - pan Carlos Del Cerro od razu dostał sygnał z wozu VAR, gdzie sędziowie pomocniczy mogli zrobić stopklatkę i dokładnie ocenić czy futbolówka wpadła do siakti. Na ostatniej powtórce wątpliwości już nie było i bramka 37-latka musiała zostać uznana. Tym samym Joaquin strzelił gola olimpijskiego, bo tak nazywane jest trafienie bezpośrednio z rzutu rożnego.

Końcówka spotkania należała jednak do "Nietoperzy". W 70. minucie kontaktową bramkę zdobył Rosjanin Denis Czeryszew, a w doliczonym czasie gry wynik na 2:2 ustalił wprowadzony w drugiej połowie Francuz Kevin Gameiro. Rewanż w tej parze zaplanowano na 28 lutego.

Dzień wcześniej na Santiago Bernabeu Real podejmie broniącą trofeum Barcelonę. W pierwszym meczu padł remis 1:1.

Cudowna bramka Joaquina w załączonym materiale wideo.