LSK: Fatalna seria pilanek trwa. Błyskawiczne zwycięstwo Radomki

Enea PTPS Piła przegrała 0:3 (18:25, 19:25, 10:25) z E.Leclerc Radomką Radom w pierwszym meczu osiemnastej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. To czwarta z rzędu porażka podopiecznych trenera Alessandro Chiappiniego.

Pilanki bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie. Prowadziły już 3:0, lecz gospodynie szybko zniwelowały przewagę i doprowadziły do remisu 6:6. Po fragmencie wyrównanej walki to siatkarki z Radomia zanotowały znakomitą serię sześciu punktów z rzędu, co dało im zwycięstwo w premierowej odsłonie 25:18.

Radomianki poszły za ciosem. Po zmianie stron szybko uzyskały bezpieczne prowadzenie 5:1, co zmusiło trenera Alessandro Chiappiniego do wzięcia przerwy. Niewiele to jednak zmieniło. Drużyna Jacka Skroka była nie do zatrzymania i zapisała zwycięstwo w kolejnej partii 25:19.

Trzeci set to już totalna deklasacja. Od samego początku Radomka była lepsza w każdym elemencie i pewnie wygrała nie pozwalając rywalkom osiągnąć nawet progu dziesięciu punktów.

E.Leclerc Radomka Radom - Enea PTPS Piła 3:0 (25:18, 25:19, 25:10)

Enea PTPS Piła: Marharyta Azizova, Klaudia Kaczorowska, Maria Stencel, Paulina Szpak, Paula Słonecka, Aleksandra Trojan, Anna Pawłowska (L) oraz Olga Strantzali, Kamila Kobus, Patrycja Chrzan, Anna Pawłowska (L)

E.Leclerc Radomka Radom: Sara Sakradzija, Sonia Kubacka, Britttany Abercrombie, Natalia Skrzypkowska, Izabela Bałucka, Alicja Grabka, Kinga Drabek (L) oraz Julita Molenda, Renata Biała, Olga Samul (L)

MVP: Britttany Abercrombie