ATP w Cordobie: Cuevas ostatnim półfinalistą

Urugwajczyk Pablo Cuevas pokonał Słoweńca Aljaza Bedene 7:6 (7-2), 6:1 i jako ostatni awansował do półfinału turnieju tenisowego ATP na kortach ziemnych w argentyńskiej Cordobie (pula nagród 589 tys. dolarów).

Mecz Urugwajczyka ze Słoweńcem rozgrywano na raty. Z uwagi an padający deszcz pojedynek został przerwany w pierwszym secie przy prowadzeniu Bedene 3:1. Po kilku godzinach zawodnicy wrócili na kort.

W półfinale Cuevas zagra z Argentyńczykiem Guido Pellą, w drugim meczu o finał spotka się dwóch reprezentantów gospodarzy: Juan Ignacio Londero i Federico Delbonis.

Turniej ATP w Cordobie rozgrywany jest pierwszy raz w historii. Na zawsze zapisał się w niej własnie Słoweniec Bedene, bo to on wygrał pierwszy w dziejach mecz w Cordoba Open. We wtorek na korcie im. Mario Kempesa pokonał 6:3, 6:4 Niemca Maximiliana Marterera.