Łatwa wygrana Manchesteru United. Fulham bliżej spadku

W meczu 26. kolejki Premier League Manchester United pokonał w Londynie Fulham FC 3:0. Dwa gole dla gości strzelił Paul Pogba. Drużyna Claudio Ranieriego była znacznie gorsza od rywali i nie potrafiła nawiązać walki z "Czerwonymi Diabłami". Klub z Craven Cottage ma duże kłopoty, widmo spadku staje się coraz bardziej realne.

Walczące o utrzymanie Fulham z meczu na mecz jest bliżej spadku. Podopieczni Ranieriego z ostatnich sześciu spotkań przegrali aż pięć. W zupełnie innych humorach są piłkarze z Old Trafford. Nowy menedżer Ole Gunnar Solskjaer nie zaznał jeszcze goryczy porażki w  klubie. "Czerwone Diabły" są niepokonane od dziesięciu spotkań i mają coraz większe szanse na ukończenie sezonu w czołowej czwórce Premier League.

Ku zaskoczeniu wszystkich, mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Fulham w pierwszych minutach miało dwie stuprocentowe sytuacje, ale ewidentnie zawiodła skuteczność napastników z Londynu. Przez resztę drugiej połowy dominowali zawodnicy z Manchesteru. Już w 14. minucie wynik otworzył Pogba, który sprytnie pokonał bramkarza, umieszczając piłkę przy krótszym słupku. Był to dziesiąty gol Francuza w sezonie Premier League.

Kolejnego gola dla United zdobył Anthony Martial. 23-letni napastnik, po podaniu Phila Jonesa, przebiegł z piłką całą połowę rywala, umiejętnie zwodząc obrońców rywala i mierzonym strzałem pokonał bramkarza.

Do drugiej połowy drużyny przystąpiły bardzo ospale. Dopiero 63. minucie Andre Herrera mocnym strzałem zagroził bramce Sergio Rico. Chwilę później sędzia podyktował jedenastkę dla gości. Rzut karny na bramkę wykorzystał Pogba, choć bramkarz Fulham wyczuł intencje strzelca i rzucił się w dobrą stronę. Drużyna Ranieriego wręcz pogodziła się z porażką, nie pokazując nic szczególnego.

Zwycięstwo Manchesteru United pozwoliło im wskoczyć na czwarte miejsce w Premier League. Piąta w tabeli Chelsea będzie mogła wrócić do ścisłej czołówki tabeli, jednak by tak się stało, muszą pokonać Manchester City w niedzielnym hicie kolejki. Fulham wciąż znajduje się w strefie spadkowej. Do bezpiecznej pozycji tracą 7 punktów, lecz patrząc na grę londyńczyków, o utrzymanie będzie bardzo ciężko.

Fulham - Manchester Utd 0:3 (0:2)
Bramki: Pogba 14, 65 - karny, Martial 23

Fulham: Rico - Odoi, Le Marchand, Ream, Bryan (81' Sessegnon) - Schurrle (63' Christie), Chambers, Seri, Babel (77' Calmey)- Mitrovic, Vietto

Manchester Utd: De Gea - Shaw, Smalling, Jones, Dalot - Pogba (74' McTominay), Matic, Herrera (85' Bailly) - Martial (70' Sanchez), Lukaku, Mata