Ligue 1: Gol i kontuzja Cavaniego w wygranym meczu PSG

Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali przed własną publicznością Girondins Bordeaux 1:0 w 24. kolejce i umocnili się na prowadzeniu w tabeli francuskiej ekstraklasy. Zwycięską bramkę zdobył Urugwajczyk Edinson Cavani, który po chwili opuścił boisko z kontuzją.

Cavani trafił do siatki z rzutu karnego w 42. minucie, ale zaraz złapał się za udo i zszedł z placu gry. We wtorek PSG zagra na wyjeździe z Manchesterem United w 1/8 finału Ligi Mistrzów i najprawdopodobniej nie zdąży wykurować się do tego czasu.

"Czerwony alarm przed Manchesterem United" - zatytułowała relację z tego spotkania francuska agencja AFP. Z powodu kontuzji w PSG nie grał też ostatnio Brazylijczyk Neymar.

Cavani zdobył 17 goli w tym sezonie Ligue 1 i w klasyfikacji strzelców ustępuje jedynie koledze z drużyny Kylianowi Mbappe, który do siatki trafił 18 razy.

Broniący tytułu paryżanie zgromadzili 59 punktów w 22 meczach i mają 13 przewagi nad wiceliderem Lille, który rozegrał o jedno spotkanie więcej.

Przed wszystkimi meczami dwóch najwyższych szczebli rozgrywek piłkarskich we Francji w ten weekend minutą oklasków czczona jest pamięć byłego napastnika FC Nantes Emiliano Sali. Argentyńczyk zginął w katastrofie lotniczej nad kanałem La Manche w drodze do nowego klubu - Cardiff City.