Zaczęli od 7:0 i przegrali! Przedziwny set w starciu siatkarskich gigantów (WIDEO)

W drugim secie półfinału Pucharu Włoch siatkarzy doszło do rzadko spotykanej sytuacji. Drużyna Itas Trentino przegrywała na początku z Cucine Lube Civitanova 0:7, ale zdołała odrobić straty i wygrać tę partię! W całym meczu lepsi byli jednak siatkarze Lube i to oni zagrają z Perugią w niedzielnym finale.

Siatkarze Lube rozpoczęli seta od serii udanych zagrywek Bruno Rezende. Trentino przegrywało już 0:7, i dopiero wówczas serię rywali przerwał  Luca Vettori. Później było jeszcze 2:9, ale przy zagrywkach Urosa Kovacevicia siatkarze z Trydentu zmniejszyli straty (8:10).

Gdy Vettori popisał się kolejnym skutecznym atakiem, z początkowej przewagi Lube nic już nie pozostało, był remis 12:12! Rozpoczęła się wyrównana walka, z której w końcówce zwycięsko wyszli siatkarze Trentino. Wygrali tę partię 25:21, w całym meczu górą byli jednak siatkarze Lube, którzy wygrali 3:2 i awansowali do finału.

Set w załączonym materiale wideo.

Terminarz i plan transmisji Final Four Pucharu Włoch siatkarzy 2019 (Casalecchio di Reno, 9–10 lutego):

2019-02-09: Sir Safety Conad Perugia – Azimut Leo Shoes Modena 3:0 (25:18, 28:26, 25:17)
2019-02-09: Itas Trentino – Cucine Lube Civitanova 2:3 (20:25, 25:21, 19:25, 25:15, 10:15)

2019-02-10: Sir Safety Conad Perugia – Cucine Lube Civitanova (FINAŁ; niedziela, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport Extra).