Kolejny dzień w biurze Piątka. Gol Polaka i gładkie zwycięstwo Milanu

W niedzielę swój czwarty mecz w barwach AC Milan rozegrał Krzysztof Piątek. "Rossoneri" pewnie ograli na własnym stadionie Cagliari Calcio 3:0, a Polak wpisał się na listę strzelców w 62. minucie dobijając przeciwników. Chwilę później opuścił murawę, a jego miejsce zajął Patrick Cutrone.

Mimo słabego początku sezonu, Milan powoli wspina się w górę tabeli Serie A. Przed meczem z Cagliari podopieczni Gennaro Gattuso zajmowali siódme miejsce, jednak w wypadku zwycięstwa mogli awansować na czwartą lokatę. W znacznie gorszej sytuacji był zespół z Sardynii, który plasował się na odległym piętnastym miejscu.

Wynik został otwarty w 13. minucie, gdy Suso oddał bardzo mocny strzał z dystansu, który z największym trudem obronił Alessio Cragno parując piłkę przed siebie. Na nieszczęście gości do własnej bramki skierował ją po chwili Luca Ceppitelli i na tablicy wyników wyświetlało się już 1:0.

Dziewięć minut później było już 2:0, gdy kapitalne dośrodkowanie między obrońców a bramkarza wykonał Davide Calabria, a piłkę z najbliższej odległości wpakował do bramki Lucas Paqueta. Chwilę później swoją okazję miał Piątek, ale jego uderzenie w środek bramki bez trudu obronił Cragno.

Kolejną szansę Polak zmarnował w 51. minucie, gdy w sytuacji sam na sam próbował przelobować golkipera drużyny przeciwnej, jednak przesadził i piłka przeleciała nad poprzeczką.

Swojego dopiął ostatecznie w 62. minucie, gdy piłka trafiła do niego w polu karnym gości, a 23-letni napastnik posłał piłkę do bramki między nogami jednego z obrońców. Trzy minuty później przy oklaskach zszedł on z placu gry ustępując miejsca Cutrone.

Piłkarze z Mediolanu mogli podwyższyć prowadzenie w 80. minucie, ale kapitalną szansę zmarnował Suso. W sytuacji jeden na jeden Hiszpan szukał uderzenia w kierunku dalszego słupka i minimalnie przestrzelił.

Ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem "Rossonerich" i podopieczni Gattuso znajdują się w strefie gwarantującej udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Piątek obecnie ma na swoim koncie piętnaście goli w Serie A i plasuje się na czwartym miejscu w klasyfikacji strzelców. O jedną bramkę więcej mają Duvan Zapata (Atalanta Bergamo) i Fabio Quagliarella (UC Sampodoria), a 17 razy na listę strzelców zdążył wpisać się już Cristiano Ronaldo (Juventus).

AC Milan - Cagliari Calcio 3:0 (2:0)
Bramki: Ceppitelli 13 (s), Paqueta 22, Piątek 62\

Milan: Gianluigi Donnarumma - Davide Calabria (66' Andrea Conti), Mateo Musacchio, Alessio Romagnoli, Ricardo Rodriguez - Franck Kessie, Tiemoue Bakayoko, Lucas Paqueta - Suso, Krzysztof Piątek (65' Patrick Cutrone), Hakan Calhanoglu (77' Fabio Borini).

Cagliari: Alessio Cragno - Darijo Srna, Luca Ceppitelli, Fabio Pisacane, Luca Pellegrini - Paolo Farago, Artur Ionita (76' Kiril Despodov), Nicolo Barella, Simone Padoin (68' Alessandro Deiola) - Joao Pedro (80' Filip Bradarić), Leonardo Pavoletti.

Żółta kartka: Farago

WYNIKI I TABELA SERIE A

W załączonym materiale wideo skrót meczu AC Milan - Cagliari Calcio 3:0. Mecze Serie A można oglądać na antenach Eleven Sports.