- To wielka szansa, bo rzadko się zdarza, że na początku kariery trenerskiej dostaje się możliwość poprowadzenia reprezentacji i to swojego kraju. Jestem szczęśliwa, ale to także wielkie wyzwanie. 90 procent koszykarek w reprezentacji to dziewczyny, z którymi grałam w kadrze. Może dwa, trzy pierwsze treningi będą trochę inne dla nich i dla mnie, ale myślę, że nie będzie problemu z zaakceptowaniem nowej sytuacji - powiedziała była rozgrywająca.

Czarnogóra wystąpi w Eurobaskecie piąty raz z rzędu. Jej rywalami w grupie B w Rydze będą Szwecja, Czechy i Francja.

- Mamy trudną grupę. Myślę, że będziemy szukać wygranych w meczach ze Szwecją i Czechami, bo Francja to bardzo dobra drużyna, ale wszystko zależy od dnia, od tego jak zagra się w danym spotkaniu - dodała Skerovic, która występowała w trzech reprezentacjach: Jugosławii, Serbii i Czarnogóry oraz Czarnogóry.

 

Na początku kariery zdobyła mistrzostwo Jugosławii (2002) oraz Serbii i Czarnogóry (2003) z Buducnostią Podgorica. Pierwsze sukcesy w polskiej lidze święciła w barwach Wisły Kraków, w której występowała w latach 2004-09. Trzy razy wywalczyła mistrzostwo Polski (w latach 2006-08), dwa krajowe puchary (2006 i 2009), dwa Superpuchary (2008 i 2009).

W drugiej dekadzie tego stulecia sięgnęła po dwa tytuły mistrzowskie w Czechach (2010 i 2013) w barwach dwóch najlepszych tamtejszych ekip - z Brna i Pragi. Do Polski wróciła w 2013 roku i podpisała umowę z CCC Polkowice, a od 2015 roku występowała w Baskecie 90 Gdynia.