Pewna wygrana Juventusu Turyn z Sassuolo

Juventus Turyn pokonał na wyjeździe Sassuolo 3:0 w meczu 23. kolejki Serie A. Tym samym piłkarze z Turynu powiększyli do 11 punktów swoją przewagę nad drugim w tabeli Napoli.

Po odpadnięciu z Pucharu Włoch i remisie 3:3 z Parmą w lidze humory w Turynie nie mogły być najlepsze. Poprawić je mogła wygrana z Sassuolo, które z reguły było dostarczycielem punktów dla "Starej Damy". Zielono-czarni w Serie A zajmowali 11. pozycję. Juventus zaś z dużą przewagą prowadził w ligowej tabeli.

Gospodarze od początku chcieli postawić twarde warunki Turyńczykom. Udawało im się to do 23. minuty, kiedy to wynik otworzył Sami Khedira. Do przerwy utrzymywał się jednobramkowa przewaga mistrzów Włoch. Dopiero w 70. minucie kibice doczekali się podwyższenia. Gola numer "18" w tym sezonie ligi włoskiej strzelił Cristiano Ronaldo.

Portugalczyk notuje już trzynasty z rzędu sezon, w którym we wszystkich rozgrywkach klubowych zdobywa co najmniej 20 bramek. Ronaldo w meczu z Sassuolo dołożył jeszcze asystę przy trafieniu Emre Cana"Juve" odniosło pewne zwycięstwo i nadal jest jedyną niepokonaną drużyną w pięciu najlepszych ligach w Europie. W tabeli nad drugim Napoli ma aż jedenaście punktów przewagi.

Sassuolo - Juventus 0:3 (0:1)

Bramki: Khedira 23, Ronaldo 70, Can 86

Sassuolo: Consigli - Lirola, Magnani, Peluso, Rogeiro - Locatelli, Sensi, Bourabia (Magnanelli 79') - Berardi, Babacar (Boga 59'), Djuricic (Matri 56')

Juventus: Szczęsny - De Sciglio, Rugani, Caceres, Alex Sandro - Khedira (Bentancur 66'), Pjanic, Matuidi (85') - Bernardeschi (Dybala 83'), Mandzukic, Ronaldo

Żółte kartki: Magnani, Bourabia, Lirola - Pjanic, Alex Sandro