PSV Eindhoven uratowało punkt! Rośnie przewaga nad Ajaksem Amsterdam

PSV Eindhoven przegrywało już 0:2 z Utrechtem w 21. kolejce Eredivisie, ale zdołało uratować punkt. Wszystko dzięki dwóm trafieniom Luuka de Jonga. Piłkarze Marka van Bommela mają sześć punktów przewagi nad drugim Ajaksem Amsterdam.

Sensacyjna porażka amsterdamczyków z Heraclesem Almelo sprawiła, że PSV mogło odskoczyć nawet na osiem punktów. Pierwsza połowa była jednak istnym trzęsieniem ziemi. Gospodarze oddali dwa celne strzały na bramkę Jeroena Zoeta i oba zakończyły się golami. Ich autorami byli Sander van de Streek oraz Gyrano Kerk.

Goście wzięli się do pracy w drugiej połowie. Tym, który uratował cenny punkt, był najlepszy strzelec Eredivisie Luuk de Jong. Najpierw trafił do siatki w 58. minucie, a następnie w 87. Holender ma na koncie już 20 trafień.

Dzięki punktowi PSV ma sześć oczek przewagi nad drugim Ajaksem.

Utrecht - PSV 2:2 (2:0)

Bramki: van de Streek 7, Kerk 39 - de Jong 58, 87.