Morliny, prowadzone przez selekcjonera reprezentacji Tomasza Krzeszewskiego, wciąż zajmują spadkowe przedostatnie, 11. miejsce, ale wzrasta ich strata do bezpiecznej, 10. pozycji.

 

Beniaminek Olimpia-Unia Grudziądz wygrał z outsiderem Palmiarnią Zielona Góra 3:0 i ma już 10 punktów przewagi nad zespołem z Ostródy. Zwycięstwa w tym spotkaniu odnieśli: 16-letni Samuel Kulczycki (rocznik 2002), obchodzący w niedzielę 16. urodziny Maciej Kubik i grający trener Szymon Malicki.

 

Czwartą wygraną z rzędu odnieśli pingpongiści 3S Polonii Bytom - pokonali na wyjeździe Dojlidy Białystok 3:2. Śląska drużyna ma w dorobku 28 punktów i zrównała się z czwartym Dekorglassem Działdowo, z którym na początku roku przegrała 2:3.

 

Tym razem najlepiej spisał się Czech Antoni Gavlas, który triumfował w dwóch pojedynkach. Nie udał się występ Robertowi Florasowi, ale za to ważny punkt uzyskał Mateusz Gołębiowski.

 

W poniedziałek w ostatnim meczu 14. serii Unia AZS AWFiS Gdańsk spotka się z Fibrain AZS Politechniką Rzeszów.

 

Wyniki 14. kolejki:
Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Morliny Ostróda 3:0
Pavel Sirucek - Tzu Hsiang Hing           3:0 (11:4, 11:8, 13:11)
Panagiotis Gionis - Kamil Dziadek         3:0 (11:4, 11:5, 11:6)
Marek Badowski - Kacper Petaś             3:0 (11:7, 11:7, 11:6)

Dojlidy Białystok – 3S Polonia Bytom 2:3
Wang Zeng Yi - Antonin Gavlas             2:3 (9:11, 6:11, 11:9, 11:4, 9:11)
Youngyin Li - Robert Floras               3:0 (12:10, 11:8, 11:9)
Przemysław Walaszek - Mateusz Gołębiowski 0:3 (4:11, 9:11, 7:11)
Wang Zeng Yi - Robert Floras              2:0 (11:4, 11:7)
Youngyin Li - Antonin Gavlas              1:2 (7:11, 13:11, 10:12)

Olimpia-Unia Grudziądz – Palmiarnia Zielona Góra 3:0
Samuel Kulczycki - Jakub Jankowski        3:1 (11:7, 8:11, 11:7, 11:5)
Maciej Kubik - Kamil Nalepa               3:2 (11:4, 11:8, 7:11, 8:11, 13:11)
Szymon Malicki - Maciej Kołodziejczyk     3:1 (11:4, 9:11, 11:7, 12:10)

Tabela:
 1. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 14  35  39:12 
 2. Kolping Frac Jarosław              14  33  38:17 
 3. Unia AZS AWFiS Gdańsk              13  30  35:18 
 4. Dekorglass Działdowo               14  28  33:18 
 5. 3S Polonia Bytom                   14  28  34:23 
 6. Dojlidy Białystok                  14  23  32:28 
 7. Fibrain AZS Politechnika Rzeszów   13  19  25:25 
 8. Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz  14  19  28:32 
 9. Energa KTS Toruń                   15  16  24:36 
10. Olimpia-Unia Grudziądz             15  15  21:33  
11. Morliny Ostróda                    14   5   9:39 
12. Palmiarnia Zielona Góra            14   1   5:42