Vardy wszedł na karnego i... nie strzelił. Tottenham lepszy od Leicester

Tottenham wygrał w pierwszym niedzielnym meczu 26. kolejki Premier League z Leicester City 3:1. Mecz mógłby potoczyć się inaczej, gdyby nie rzut karny, który zmarnował Jamie Vardy. Co ciekawe piłkarz "Lisów" pojawił się na boisku właśnie po to, by wykonać jedenastkę.

Fatalna seria Leicester zaczęła się od porażki w Pucharze Anglii z Newport. Następnie w czterech meczach w Premier League "Lisy' zgarnęły zaledwie punkcik. Tottennham również odpadł z FA Cup, ale w lidze radzi sobie w ostatnim razie bardzo dobrze. "Spurs" musieli w niedzielne popołudnie walczyć o komplet punktów, by zostać w grze o mistrzostwo Anglii.

Tottenham od początku starał się przejąć kontrolę. Leicester dobrze się broniło do 33. minuty. Wtedy to Christian Eriksen dośrodkował na głowę Davinsona Sancheza, a ten pokonał Kaspera Schmeichela. Do przerwy utrzymało się skromne, jednobramkowe prowadzenie ekipy Mauricio Pochettino.

W 58. minucie goście wywalczyli rzut karny. Jan Vertonghen faulował jednego z piłkarzy Leicester, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Claude Puel na wykonawce wybrał Jamie'ego Vardy'ego, który... siedział na ławce rezerwowych. Anglik wszedł na boisko i nie wykorzystał jedenastki. Świetną interwencją popisał się Hugo Lloris. Już po chwili zemściło się to na "Lisach", gdy wynik podwyższył Eriksen.

Goście starali się o bramkę kontaktową. Najlepsze okazje miał Vardy, który w końcu dopiął swego. Leicester miało około 15 minut na doprowadzenie do wyrównania. Defensywa Tottenhamu była jednak tego dnia bardzo skuteczna w swoich działaniach. Dodatkowo goście musieli zaryzykować, co w efekcie zakończyło się kontratakiem "Spurs", po którym wynik ustalił Son Heung-Min. Piłkarze Pochettino wygrali i do lidera z Liverpoolu tracą pięć punktów. "Lisy" są na 12. pozycji.

Tottenham - Leicester 3:1 (1:0)

Bramki: Sanchez 33, Eriksen 63, Son 90+1 - Vardy 76

Tottenham: Lloris - Trippier, Sanchez, Vertonghen, Rose (Walker-Peters 88') - Sissoko, Winks, Skipp (Alderweireld 71') - Eriksen - Son, Llorente (Wanyama 80')

Leicester: Schmeichel - Pereira, Evans, Maguire, Chilwell - Tielemans, Ndidi - Ghezzal (Iheanacho 72'), Maddison, Barnes (Okazaki 88') - Gray (Vardy 59')

Żółte kartki: Son, Rose, Vertonghen - Tielemans