O tym, że Carlitos może odejść z Legii, poinformowali we wtorek dziennikarze radia Cope. Hiszpanie twierdzą, iż 28-letni napastnik może trafić do New York City FC, z którego Amerykanie oferują 2,5 miliona euro. W nowojorskiej drużynie Carlitos miałby zastąpić Davida Villę, który niedawno przeprowadził się do ligi japońskiej i gra w Vissel Kobe.

 

Po ukazaniu się tej informacji w Legii nie chciano jej potwierdzić. Nieoficjalnie mówiło się, że oferta owszem jest, ale mistrzowie Polski nie chcą rozstawać się z hiszpańskim snajperem. Spekulacje podsycił fakt, że Carlitos nie pojechał z drużyna na niedzielny mecz do Płocka, w którym Legia pokonała Wisłę 1:0. Po spotkaniu trener Sa Pinto ucinał spekulacje:

 

- Mam duży wybór w ofensywie, dlatego podjąłem decyzję, że Carlitos do Płocka nie pojedzie. Nie ma to nic wspólnego z jego ewentualnym transferem - mówił Portugalczyk na konferencji prasowej.

 

Dzień wcześniej informowano jednak, że po treningu Sa Pinto z Carlitos przeprowadzili bardzo gorącą rozmowę. Sam piłkarz zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym zdecydowanie zgłosił chęć pozostania w Warszawie: - Kontynuujemy walkę. Naprzód, po mistrzostwo! - napisał.  

 

Natychmiast zaczęto spekulować, że to Legia chce za wszelką cenę sprzedać piłkarza, za którego zapłaciła 450 tysięcy euro. Może więc całkiem nieźle zarobić. Te domysły ucina dyrektor sportowy Radosław Kucharski, którego stanowczą wypowiedź dotyczącą przyszłości Carlitosa zamieszczono na profilu Legii na Twitterze.

Carlitos przeszedł do Legii z Wisły Kraków przed rozpoczęciem bieżącego sezonu. W stołecznej drużynie zagrał w 29 meczach i strzelił dla niej 11 goli. Z ewentualnych kolejnych przenosin króla strzelców poprzedniego sezonu cieszono by się także pod Wawelem, "Biała Gwiazda" zagwarantowała sobie w umowie, że 30 procent od różnicy między kwotami transferowymi trafi do jej kasy. Dla znajdującej się w fatalnej sytuacji finansowej Wisły te pieniądze byłyby jak "manna z nieba".

 

Jeżeli Legia dostałaby od New York City 2,5 miliona euro, różnica kwot wyniesie 2,05 miliona. 30 procent od tej sumy to ponad 600 tysięcy euro, czyli prawie 2,5 miliona złotych.

 

WYNIKI I TABELA LOTTO EKSTRAKLASY