NHL: Hat-trick Tarasienko w wygranym meczu "Bluesmanów"

Rosjanin Władimir Tarasienko zdobył trzy bramki, w tym w 16. sekundzie dogrywki, a St. Louis Blues na wyjeździe pokonali Nashville Predators 5:4 w niedzielnym meczu ligi NHL.

Tarasienko wpisał się na listę strzelców w 25., 48. i wspomnianej 61. minucie. To jego czwarty hat-trick w karierze i pierwszy od 2016 roku. W sumie na koncie ma 200 goli w NHL.

Wyróżnił się również bramkarz ekipy Blues Jake Allen, który obronił 40 strzałów. Goście odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu.

W tabeli Konferencji Zachodniej St. Louis Blues zajmują siódme miejsce - 59 pkt. Tyle samo "oczek" zgromadzili plasujący się na ósmej pozycji zawodnicy Minnesota Wild.

Zespół Wild przegrał na wyjeździe z New York Islanders 1:2. O sukcesie "Wyspiarzy" przesądziło trafienie Devona Toewsa w 23. minucie.

Najlepsza drużyna tego sezonu Tampa Bay Lightning pokonała Florida Panthers 5:2. Dwie bramki dla triumfatorów zdobył Rosjanin Nikita Kuczerow.

Siódmą, kolejną wygraną zanotowali hokeiści Chicago Blackhawks. Na własnym lodowisku wygrali z Detroit Red Wings 5:2. W ostatniej tercji "Czarne Jastrzębie" strzeliły trzy gole, w tym Patrick Kane w 57. minucie i Jonathan Toews w 58. Dwie bramki dla triumfatorów uzyskał Dominik Kahun.

W spotkaniu New York Rangers z Toronto Maple Leafs (4:1) bułgarski bramkarz nowojorczyków Aleksandar Georgijew obronił aż 55 uderzeń rywali. To jego osobisty rekord.