Portugalczyk będzie co dwa tygodnie komentował wydarzenia w Lidze Mistrzów. - Będę mówił o futbolu. Liczyliście, że o czymś innym - powiedział znany z ciętego języka szkoleniowiec. To nie pierwszy jego występ w rosyjskich mediach. Podczas mistrzostw świata w Rosji był ekspertem w studiu meczowym rosyjskiej telewizji.

 

Mourinho po raz drugi stracił pracę w okresie przedświątecznym. 17 grudnia 2015 roku został zwolniony z Chelsea. Rekompensata za zerwany kontrakt przez władze "Czerwonych Diabłów", gdzie pracował od maja 2016 r., to 30 mln dolarów.

 

56-latek to jeden z najbardziej utytułowanych szkoleniowców w Europie. Jego pierwszym dużym sukcesem było zdobycie z FC Porto Pucharu UEFA w sezonie 2002/03. Rok później triumfował ze "Smokami" w Lidze Mistrzów. W dorobku ma m.in. trzy tytuły mistrza Anglii z Chelsea, dwa mistrza Włoch z Interem Mediolan, z którym także wygrał Ligę Mistrzów (2009/10). Z Realem Madryt wywalczył mistrzostwo Hiszpanii, a z Manchesterem United triumfował w Lidze Europejskiej (dawny Puchar UEFA). Tylko raz wytrwał jednak na stanowisku dłużej niż trzy sezony - podczas pierwszego pobytu w Chelsea, w latach 2004-08.

 

WYNIKI I TABELA LIGI ROSYJSKIEJ