O pozyskaniu piątego tej zimy zawodnika Wisła poinformowała we wtorek.  

Stevanovic ma 28 lat i występuje na pozycji skrzydłowego. Z Mourinho współpracował dziesięć lat temu, więc w czasie, gdy dopiero wchodził do dorosłej piłki. 

 

Serb urodził się w Szwajcarii i jest także obywatelem tego kraju. Nie będzie więc zajmować miejsca dla zawodników spoza Unii Europejskiej.

 

Jako kilkuletni chłopak Stevanovic przeprowadził się z rodzicami do Serbii, karierę zaczynał w klubie FK Radnicki Belgrad. Gdy miał 17 lat trafił do Interu Mediolan. Zadebiutował w tym zespole w styczniu 2010 roku, dwa dni po 19. urodzinach. Więcej u Mourinho jednak nie zagrał.

 

Przed sezonem 2010/2011 Serb został sprzedany do Torino FC, pół roku później został wypożyczony do kanadyjskiego Toronto FC. Po powrocie do Turynu awansował z tą drużyną do Serie A. W kolejnych latach był wypożyczany US Palermo, Bari FC i Spezii Calcio.

 

W 2015 roku pomocnik trafił do Partizana Belgrad, z którym zdobył mistrzostwo i dwa puchary kraju. W grudniu 2017 roku związał się dwuletnim kontraktem z japońskim Shonan Bellmare, jednak po dziewięciu miesiącach rozwiązał umowę za porozumieniem strony. Od 10 września nie miał klubu.

 

W latach 2012-2013 wystąpił w trzech meczach reprezentacji Serbii.

 

WYNIKI I TABELA LOTTO EKSTRAKLASY