1. Liga siatkarzy: Zwycięstwo lidera na trudnym terenie

W meczu otwierającym 25. kolejkę 1. Ligi siatkarzy Exact Systems Norwid Częstochowa przegrał z KS Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:3. Lider tabeli, po zaciętej walce, wywalczył trzy punkty na trudnym terenie.

Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem gospodarzy. Mieli oni przewagę na przestrzeni seta, lepiej grali w bloku, lepiej też prezentowali się w polu serwisowym i to przesądziło o ich zwycięstwie 25:22. Wynik ustalił atakiem blok-aut Arkadiusz Żakieta. Przyjezdni przegrali, mimo lepszej gry w ataku. Wiktor Musiał miał ponad 90% skuteczności – skończył 10 z 11 piłek!

Dobra gra Musiała była zapowiedzią lepszej postawy Lechii w kolejnych setach. W drugiej odsłonie częstochowianie co prawda nadal długo przeważali, ale goście zdołali w końcówce odrobić straty (20:20) i uzyskać przewagę przy zagrywkach Kamila Gutkowskiego (20:22). Siatkarze Lechii utrzymali tę przewagę, kończąc seta potrójnym blokiem (21:25).

Set numer trzy to wyrównana walka, przy minimalnej przewadze gości. W końcówce znów w polu zagrywki błysnął Gutkowski (16:19), a po chwili odpowiedział mu  Żakieta (18:19). Zacięta walka w końcówce przebiegła po myśli siatkarzy z Tomaszowa Mazowieckiego. W ostatniej akcji Musiał skutecznie zaatakował nad blokiem (21:25).

Przyjezdni zdołali zakończyć to spotkanie w czwartej partii, ale emocji znów nie zabrakło. Gospodarze przegrywali 17:21, ale przy dobrych zagrywkach Wiktora Rajsnera zdołali odrobić straty (21:21). Decydujące piłki padły jednak łupem Lechii. W polu zagrywki pojawił się Krzysztof Pigłowski i posłał na stronę rywali dwa asy (21:24). Dzieła dokończył Bartłomiej Janus, obijając blok rywali (22:25).

Najwięcej punktów: Arkadiusz Żakieta (20), Mariusz Schamlewski (13), Damian Kogut (11) – Norwid; Wiktor Musiał (29), Pawel Rusin (17) – Lechia. MVP: Krzysztof Pigłowski.

Terminarz 25. kolejki 1. Ligi siatkarzy:

2019-02-14: Exact Systems Norwid Częstochowa – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3 (25:22, 21:25, 21:25, 22:25)
2019-02-16: MCKiS Jaworzno – KS Gwardia Wrocław (sobota, godzina 16.00)
2019-02-16: STS Olimpia Sulęcin – BBTS Bielsko-Biała (sobota, godzina 17.00)
2019-02-16: Tauron AZS Częstochowa – KPS Siedlce (sobota, godzina 17.00)
2019-02-16: Stal Nysa – AZS AGH Kraków (sobota, godzina 17.00)
2019-02-16: UKS Mickiewicz Kluczbork – Buskowianka Kielce (sobota, godzina 18.00)
2019-02-19: MKS Ślepsk Suwałki – APP Krispol Września (wtorek, godzina 18.30; transmisja – Polsat Sport).